{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 28675

طلا در چند ساعت حدود ۴۰ دلار افت کرد

با این قیمت طلا به پایین ترین حد در سه ماه گذشته رسید. دلیل این امر را خبرهایی مبنی بر توافق قریب الوقوع کنگره و اوباما و نیز بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا دانسته اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بلومبرگ، هر 3 فلز گرانبها (طلا، نقره و پلاتین) در بازارهای جهانی با کاهش همراه بود. بر این اساس، بهای اونس جهانی "طلا "با حدود 36 دلار سقوط معادل 1267 دلار و 10 سنت خرید و فروش شد.

با این قیمت طلا عملا به پایین ترین حد در سه ماه گذشته رسید. دلیل این امر را خبرهایی مبنی بر توافق قریب الوقوع کنگره و اوباما و نیز بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا دانسته اند.

بر اساس این گزارش، بهای هر بشکه نفت امریکا موسوم به وست تگزارش اینترمدیت با حدود یک دلار افزایش معادل 102 دلار و 65 سنت در هر بشکه معامله شد. همچنین هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز حدود 2 دلار افزایش داشته و به قیمت 111 دلار و 52 سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

Gold 24h

ارسال نظر

 • ارسطو
  ۰ ۰

  جای خوشحالی نداره،بخش عظیمی از ذخایر ملی ما در اثر تحریمها به شکل طلا در اومده،مخصوصا بدهیهای ترکیه و هندوستان بابت فروش نفت و گاز،سقوط بیشتر طلا به داراییهای ملی ما صدمه جدی میزنه،کاش الان که داریم صاحب منابع عظیم طلا میشیم تو روند تعیین قیمت این فلز گرانبها نقشی هم داشتیم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  زیاد ناراحت نباش عزیزم،مسئولان دلسوز،مجدانه در تلاش هستند که نگذارند هم قیمت طلا و هم قیمت ارز پایین بیاید،چون هر روز طلای جهانی 30،40 دلار ارزون میشه ولی در داخل آب از آب تکان نمیخورد.به این میگند کوشش در جهت رفع مشکلات اقتصادی (بعضی از قشرهای خاص)مردم که البته تعدادشان به زیادی عام مردم نیست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایرانی هایی که روی طلا سرمایه کذاری کردند سرمایه شان به باد میرود و با کاهش قیمت طلا و دلار در داخل دیگر نوبت مردم است که لذت ببرند البته اونهایی که روی طلا و دلار سرمایه گذاری نکردند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  طلا یا هر کالای دیگر معلول عرضه و تقاضاست ولی در ایران یک عده خاص در دولت قیمت تعیین میکنند و منافع یک عده خاص تامین میشود بانک مرکزی با دستکاری نرخ دلار داراییهای مردم را به یک سوم کاهش داد به نظر من حقشه سرمایه اش به باد بره