{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 26661

یک کارشناس فضای مجازی در خصوص نهادهایی که فیلتریگ را اعمال می‌کنند، گفت: نه تنها وزیر ارتباطات بلکه شخص رئیس جمهور نیز بر اساس قانون، راسا اختیارِ اخذ تصمیم در ارتباط با مصادیق فیلترینگ را ندارد.

روح‌الله مؤمن‌نسب، در خصوص اینکه در حال حاضر، فیلترینگ از طریق چه نهادهایی اعمال می‌شود، اظهار داشت: بر اساس نص صریح ماده ۲۱، ۲۲ و ۲۳ قانون جرایم رایانه‌ای، تعیین ضوابط فنی و پالایش و مسدودسازی محتوای مجرمانه در فضای مجازی از وظایف کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است. وی افزود: محل دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در قوه قضائیه است که ریاست آن را دادستان کل کشور بر عهده دارد و همچنین دبیر این کارگروه قاضی کارکشته و متخصص دادگستری است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، این کارشناس فضای مجازی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها یک عضو در این کارگروه دارد؛ در نتیجه علی‌رغم جنگ تبلیغاتی اخیر بر سر فیلتر و رفع فیلتر برخی تارنماها، باید بگویم که نه تنها وزیر ارتباطات بلکه شخص رئیس جمهور نیز بر اساس قانون، راسا اختیارِ اخذ تصمیم در ارتباط با مصادیق فیلترینگ را نداشته و اینگونه انتظارات از آن‌ها غلط است و مبنای قانونی ندارد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  امثال تو اینجا هم میخوان نظر خودشون رو تحمیل کنن. چه کسی شماها رو برای اینکار انتخاب کرده؟ کی به کار شما نظارت می کنه؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در عرصه اینترنت همه جوره یه عده ای دارن دله دزدی می کنن، پهنای باند رو عمدا محدود کردن، تا مجبور بشیم پول بیشتر بدیم، فیلترینگ به اصطلاح هوشمند رو هم طوری پیاده کردن که سرعت دسترسی و دانلود شدیدا بیاد پایین، در راس همشون خود شرکت مخابرات، من ADSL 1024 گرفتم، یکساله دارم استفاده می کنم بخدا بعضی وقتها اشکم درمیاد اونقدر سرعت میاد پایین، چند بار هم پیگیری کردم کارشناسهای به اصطلاح فنی و پشتیبانی گفتند که سرعت دانلود رو باید با سایتهای داخلی مثل تبیان چک کنید و سرعت دانلود از سایتهای خارجی ملاک نیست، و نباید از فیلتر شکن هم استفاده بشه!! مگه دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتنه؟؟؟ چرا وضع اینترنت اینجوریه؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  میخوان صدای دنیارو نشنوی