{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 26448

قیمت تندر ۹۰ و مگان این هفته قطعی می‌شود

رییس شورای رقابت با بیان این‌که قیمت نهایی دو خودروی تندر ۹۰ و مگان این هفته نهایی خواهد شد، گفت: کار کارگروه مشترک شورا و بانک مرکزی تقریبا به پایان رسیده و قیمت‌های نهایی این دو خودرو به احتمال بسیار زیاد این هفته اعلام می‌شود.

جمشید پژویان، تصریح کرد: کارگروه شورای رقابت در حوزه قیمت‌گذاری خودرو تمامی جوانب کار را در نظر گرفت و با همکاری مناسب بانک مرکزی قیمت بسیاری از خودروهای پرتیراژ بازار داخلی در زمان‌بندی خود مشخص شد و در این بین تنها چند خودرو باقی‌مانده که آن هم به دلیل ارائه نشدن اطلاعات مورد نیاز بانک مرکزی توسط خودروسازان بود. وی ادامه داد: خودروهای تندر 90 و مگان از این دسته‌اند که با توجه به ارسال نشدن اطلاعات آنها توسط خودروسازان شورای رقابت تصمیم گرفت قیمت این دو خودرو را به صورت میانگین وزنی و با کمک بانک مرکزی تصویب و نهایی کند که کار این کارگروه تا حد زیادی به پایان رسیده و می‌توان انتظار داشت قیمت این دو خودرو در طول این هفته نهایی و اعلام شود. رییس شورای رقابت هم‌چنین درباره‌ی وضعیت خودرو 206 نیز تشریح کرد: وضعیت این خودرو بسیار عجیب است قبل از این‌که شورا نسبت به قیمت‌گذاری خودروها ورود کند خودروسازان ادعا داشتند 206 به صورت داخلی تولید می‌شود، اما پس از ورود شورا مشخص شد احتمال این خودرو وضعیت CKD تولید شود نیز وجود دارد و برای شورا هنوز مشخص نیست که وضعیت دقیق تولیدی این خودرو چگونه است به همین دلیل باید انتظار داشت وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی این بخش به این موضوع ورود کرده و وضعیت تولیدی 206 را مشخص کند. پژویان درباره‌ی اظهارات اخیر دبیر انجمن خودروسازان درباره‌ی مصوبه جدید شورای اقتصاد و احتمال خلع‌ید شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو نیز گفت: در مرحله‌ی اول باید توجه داشت فردی که این صحبت‌ها را مطرح کرده به هیچ وجه جایگاه قانونی برای تعیین تکلیف برای شورای رقابت را ندارد و حتی تا زمانی که مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی حضور دارند صحبت‌شان به نمایندگی از خودروسازان نیز وجاهت قانونی ندارد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: اما برای مشخص شدن بهتر ابعاد این قضیه باز هم تکرار می‌کنم شورای رقابت یک نهاد فراقوه‌ای است که حتی قوه مجریه نیز به تنهایی توانمندی ایجاد تغییر در وظایف و حوزه اختیارات آنها ندارد. در حوزه قیمت‌گذاری خودرو نیز با توجه به انحصاری‌بودن بازار قانون اساسی و قانون برنامه‌ی پنجم توسعه این وظیفه را مستقیما برعهده‌ی شورای رقابت گذاشته‌اند و به این ترتیب نه تنها شورای اقتصاد که هیچ نهاد دیگری نیز توانایی دست‌کاری در وظایف و اختیارات شورای رقابت را ندارد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  زنده باد استاد پژویان

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شورا که گفته بود کار ما تعیین قیمت نیست پس چی شد قیمت نهایی اعلام میکنه !
  همه سر کاریم!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باید پوز فرغون سازا رو بخاک مالید وخیلیارو

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تولید این ارابه های مرگ رو متوقف کنین چرا مردم نباید ماشین با کیفیت خارجی سوار شن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هممون سرکاریم
  همه تون دستتون تو یه کاسه ست
  فقط ما مردم بدبخت باید جور کش باشیم
  خدا ازتون نگذره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  L90 به لعنت خدا هم نمی ارزه چه برسه به قیمت وزنی و میانگین.اونایی هم که دارن مجبورن بگه ماشینه خوبیه.آقا لطفا این خودروسازا رو تعطیل کنید، بتونیم ماشین کره ای سوار بشیم.حضور این ماشین های بی کیفیت یک حالت انگلی پیدا کرده برای قیمت ماشینهای باکیفیت.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ماشین کره ای با این قیمت هیچ احمقی هیچ جای دنیا نمیخره.....سگ l90 میرزه به آشغالی مثل ورنا یا آوانته....همین یاریس ژاپنی هم باجی بهش نمیده....پس اگر دلت از خودرو سازها پره حرف بیخودی راجع به ماشین با کیفیتی مثل تندر نزن....