کد خبر 243
A
رییس صندوق بین‌المللی پول:

رییس صندوق بین المللی پول هشدار داد گر چه وضعیت اقتصادی جهان نسبت به گذشته بهتر شده است ولی همچنان بی ثبات و شکننده است.

کریستین لاگارد در جمع خبرنگاران تاکید کرد گر چه نشانه های خوبی از بهبود شرایط اقتصادی اروپا وجود دارد ولی اقتصاد اروپا و منطقه یورو هنوز با چالشها و مشکلات زیادی روبرو است ، وضعیت در اقتصاد آمریکا نیز به همین منوال است .

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس، وی در ادامه تصریح کرد آمریکا هنوز بزرگترین اقتصاد جهان است و مشکلات اقتصادی این کشور بی شک کلیه کشورهای جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

وی در ادامه افزود سیستم مالی جهان هم اکنون به اصلاحات ساختاری و اساسی زیادی نیاز دارد و کلیه کشورهای جهان باید برای جلوگیری از تکرار بحران مالی و اقتصادی ، سیاستهای هماهنگی را اتخاذ کنند .

وی گفت ، تنها با افزایش رشد اقتصادی جهان می توان برای بیش از 200 میلیون نفر بیکار در کشورهای مختلف شغل ایجاد کرد . کارشناسان اقتصادی و سیاستگذاران پولی و مالی در سراسر جهان باید به این مساله توجه کنند که شرایط اقتصادی جهان هنوز به وضعیت با ثبات دست نیافته است و هنوز خیلی زود است که بخواهیم از تلاش برای افزایش رشد و رونق اقتصادی غفلت کنیم . البته کاهش بیش از پیش هزینه های بودجه در کشورهای اروپایی نیز می تواند تاثیرات منفی زیادی به همراه داشته باشد .

لاگارد در پایان ضمن اشاره به بحران کسری بودجه و بدهی در آمریکا گفت ، واشنگتن باید با کاهش هزینه ها و افزایش مالیاتها کسری بودجه خود را به حالت تعادل نزدیک کند .

ارسال نظر

عناوین بیشتر