کد خبر 194
A
راه‌اندازی سامانه اعلام قیمت‌های مسکن تا پایان فروردین

به طور کلی در شرایط فعلی بازار مسکن با رکود مواجه است و مسلم این است که تغییر قیمت در خرید و فروش و اجاره ملک افزایش نخواهیم داشت.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از مذاکره با هیئت عالی نظارت و ارائه درخواست افزایش کارمزد مشاوران املاک به یک درصد خبر داد و گفت:سامانه‌ای برای اعلام قیمت واحدهای مسکونی در مناطق مختلف شهر تا پایان فروردین ماه راه‌اندازی می‌شود .

مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) ، با بیان این‌که معاملات بازار مسکن از 15 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: به طور کلی در شرایط فعلی بازار مسکن با رکود مواجه است و مسلم این است که تغییر قیمت در خرید و فروش و اجاره ملک افزایش نخواهیم داشت .

وی با تاکید بر این‌که مالکیت محترم است، اضافه کرد: افزایش عرضه و در پی آن برقراری تعادل بین میزان تقاضا و عرضه می‌تواند بازار را متعادل کند .

خسروی با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر به خوبی پیش می‌رود و تا پایان خرداد ماه 20 هزار واحد به مردم تحویل داده می‌شود، گفت:‌همچنین ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شروع شده که می‌تواند بخشی از کمبود مسکن را جبران کند .

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در ادامه به تجربه‌های به دست آمده از اجرای طرح مسکن مهر اشاره و اظهار کرد: در بخش در تعیین قیمت اجاره و خرید و فروش ما سیاست‌گذار نیستیم و اجازه تفحص از مردم و قیمت‌گذاری بر روی ملک آنها را نداریم .

وی با بیان این‌که لفظ بلوک‌بندی واحدهای مسکونی صحیح نیست، ادامه داد: منظور ایجاد سامانه‌ای برای اعلام قیمت واحدهای مسکونی در مناطق مختلف شهر و شفاف سازی است که تا پایان فروردین ماه راه‌اندازی می‌شود اما در نهایت تصمیم با خریدار و فروشنده است .

خسروی متولی این سامانه را دولت اعلام و تصریح کرد: اکنون سامانه املاک و مستغلات بهترین سامانه‌ای است که می‌تواند قیمت‌ها را اعلام کند .

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به این‌که مردم فعلا به این سامانه دسترسی ندارند،‌ گفت: با دولت برنامه‌ریزی می‌کنیم که با ایجاد یک سایت جدید مردم بتوانند اطلاعات مربوط به قیمت‌ها را دریافت کنند .

* درخواست افزایش یک درصدی نرخ کارمزد مشاوران املاک

وی در ادامه از مذاکره برای افزایش کمیسیون مشاوران املاک خبر داد و گفت: با هیات عالی نظارت مذاکره کردیم تا با افزایش کمیسیون مشاوران املاک به یک درصد موافقت کنند .

خسروی افزود: همچنین مشاوران املاک‌ مانند دفاتر اسناد رسمی دارای کد می‌شوند که باید بر سر در دفتر و یا مغازه نصب کنند .

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در پایان اظهار کرد: کلیه افرادی که در دفاتر مشاور املاک کار می‌کنند دارای کارت شناسایی که توسط اتحادیه صادر شده است می‌شوند .

ارسال نظر

عناوین بیشتر