کد خبر 1753
A
کارشناسان بلومبرگ به کاهش بهای انس رای دادند

در حالی که بسیاری از کارشناسان سایت بلومبرگ به کاهش بهای اونس جهانی طلا در این هفته رای داده اند،‌ اکثر کارشناسان سایت کیتکو معتقد به افزایش بهای اونس جهانی طلا در این هفته بوده اند.

نظرسنجی این هفته ی سایت بلومبرگ در حالی انجام شده است که بسیاری از کارشناسان این سایت به کاهش بهای اونس جهانی طلا در این هفته رای داده اند. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، در این نظرسنجی 29 کارشناس شرکت کرده اند که در این میان 13 نفر به کاهش بهای اونس جهانی رای داده اند. طی چند هفته ی گذشته این موضوع به ندرت پیش آمده است که اکثر کارشناسان سایت بلومبرگ به کاهش بهای اونس جهانی رای بدهند. لازم به ذکر است که در این نظر سنجی 11 نفر نیز به افزایش و 5 نفر نیز به عدم تغییر بهای اونس جهانی طلا در این هفته رای داده اند.

تحقیقات به عمل آمده از سوی سایت بلومبرگ بیانگر این موضوع می باشد که سرمایه داران به دنبال کاهش ذخایر طلای خود در ماه میلادی جاری بوده اند و تمایل خود را بیشتر به سمت واحد پولی دلار نشان داده اند. از این رو این احتمال وجود دارد که بهای اونس جهانی طلا در هفته ی جاری با کاهش رو به رو شود و بحران اقتصادی اروپا با گزارشات امیدوار کننده ای رو به رو نشده است. بهای اونس جهانی طلا در هفته ی گذشته حتی به بهای 1526 دلار در هر اونس نیز رسید که مهر تاییدی بر این ادعا خواهد بود.

اما پیش بینی کاهش بهای انس جهانی توسط کارشناسان بلومبرگ در حالی است که در نظرسنجی این هفته ی سایت کیتکو، اکثر کارشناسان این سایت به افزایش بهای اونس جهانی طلا در این هفته رای داده اند.

افزایش اونس جهانی طلا در این هفته، پیش بینی اکثر کارشناسان سایت کیتکو

در نظرسنجی این هفته ی این سایت از میان 33 کارشناس، 23 کارشناس در این نظرسنجی شرکت کرده اند که در این میان 22 نفر به افزایش و 2 نفر به کاهش بهای اونس جهانی طلا در این هفته رای داده اند. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که بهای اونس جهانی طلا با اتمام روند نزولی اش با افزایش رو به رو خواهد شد و به این روند نیز ادامه خواهد داد. آنها بر این عقیده اند که این فلز ارزشمند در هفته ی گذشته بیش از حد نیز توسط سرمایه داران به فروش رسیده است و همین امر سبب شده است که بهای طلا در بازارهای جهانی از روز چهارشنبه ی هفته ی قبل به بعد با افزایش رو به رو شود. اما در این میان 2 نفر از کارشناسان به کاهش بهای اونس جهانی طلا در این هفته رای داده اند. آنها بر این عقیده اند که روند صعودی بهای این فلز ارزشمند کوتاه مدت خواهد بود و با ادامه ی نگرانی ها نسبت به افزایش بحران اقتصادی در اروپا، بهای این فلز ارزشمند باری دیگر با کاهش رو به رو خواهد شد. لازم به ذکر است که در این هفته هیچ کدام از کارشناسان به عدم تغییر بهای اونس جهانی طلا رای نداده اند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر