کد خبر 1738
A

ایران شطرنج باز خوبی است و می داند که بعضی وقت ها باید برای نجات شاه، سرباز را قربانی کرد...هدف گفتگوها باید توقف همه فعالیت های غنی سازی اورانیوم در داخل ایران،خارج کردن همه اورانیوم غنی شده از داخل ایران و برچیدن تاسیسات غنی سازی اورانیوم در فردو قم باشد.

نخست وزیر اسرائیل در واکنش به مرحله جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 گفت: ایران بازی شطرنج را به خوبی بلد است ولی اگر دست از برنامه هسته ای اش بکشد برایش کف خواهم زد!

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی مصر، بنیامین نتانیاهو با صدور بیانیه ای گفت: گزینه ای بهتر از "حل دیپلماتیک" مسئله هسته ای ایران وجود ندارد ولی هیچ نشانه ای نمی بینم که نشان دهد ایران در این مذاکرات جدی باشد. ایرانی ها مذاکرات را فرصت دیگری برای وقت کشی می دانند همانگونه که کره شمالی در این چند ساله همین رویه را انجام داده است. ایران از یک نشست به نشست دیگری برای گفتگو منتقل می شود و وعده های توخالی می دهد. وی این سخنان را در واکنش به مذاکرات بعدی تهران و گروه 1+5 درباره مسئله هسته ای ایران در روز سوم خرداد در بغداد مطرح کرد.

او گفت: اگر هدف مذاکرات با تهران یعنی دست برداشتن ایران از برنامه هسته ای اش، عملی شود اولین کسی خواهم بود که برای ایران دست خواهم زد ولی تا این لحظه من را جزو افراد بدبین به این مذاکرات بدانید. نتانتیاهو ادامه داد: احتمالا ایران به صورت مقدماتی با چیزهایی موافقت می کند اما به هیج وجه آنها را اجرا نخواهد کرد. ممکن است ایران با انجام اقداماتی موافقت کند اما انجام این اقدامات برنامه این کشور برای تولید سلاح هسته ای را تعطیل نمی کند. ایران شطرنج باز خوبی است و می داند که بعضی وقت ها باید برای نجات شاه، سرباز را قربانی کرد. وی در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: هدف این گفتگوها باید واضح باشد. هدف باید توقف همه فعالیت های غنی سازی اورانیوم در داخل ایران، خارج کردن همه اورانیوم غنی شده از داخل ایران و برچیدن تاسیسات غنی سازی اورانیوم در فردو قم باشد. در همین حال ، "دانی ایالون" معاون وزیر امور خارجه اسرائیل هم گفت: حمله نظامی آمریکا به ایران بعید نیست زیرا کسب بمب اتمی توسط ایران تهدید کننده امنیت ملی امریکاست و باعث می شود فعالیت واشنگتن در منطقه، در تنگنا قرار بگیرد. وی افزود: میان منافع اسرائیل و آمریکا، هم پوشانی وجود دارد. نباید با ایران به راه حل های میانه و حد وسط رسید نباید به ایران اجازه داد غنی سازی در درجه پایین داشته باشد. "دان شابیرو" سفیر آمریکا در اسرائیل هم پیش از این گفته بود: بهتر است مسئله هسته ای ایران از راه دیپلماتیک یعنی از طریق اعمال فشار و نه اقدام نظامی حل شود با اینکه طرح های آمریکا برای حمله به ایران آماده هستند. اسرائیل از دارندگان سلاح هسته ای در جهان است که ان پی تی را امضا نکرده است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر