{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 16350

تصویر نامه شورای رقابت به خودروسازان

در پی اظهارات زمستان سال گذشته رئیس جمهور مبنی بر اینکه "خودرو کیلویی چند"، شورای رقابت از خودروسازان خواست تناژ محصولات خود را به تفکیک به این شورا اعلام کنند.

اواسط زمستان سال گذشته بود که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در نشستی تلویزیونی پس از انتقادات شدید از آشفته بازار خودرو، در نهایت گفت:"اصلا خودرو کیلویی چند." این اظهارات رئیس جمهوری که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور داشت، حالا مورد توجه شورای رقابت قرار گرفته است. شورای رقابت در نامه رسمی به خودروسازان خواستار اعلام تناژ محصولات داخلی به این شورا شده است. جمشید پژویان رئیس مرکز ملی رقابت و شورای رقابت در این نامه آورده است: "با عنایت به نامه 10/91/1142 مورخ اسفندماه 91 مرکز ملی رقابت و جوابیه فرستاده شده از سوی شرکتهای خودروساز، مقتضی است جهت اطلاعات موارد ذیل را در اسرع وقت به این مرکز ارسال نمایند. -باتوجه به هزینه سرانه فرستاده شده برای هر یک از مدل‌های تولیدی خودرو، مشخص شود که این هزینه ها برای چه میزان و چه تناژی است. -روند قیمت تمام شده هر یک از خودروها (آنالیز قیمتی) به تفکیک ده ساله گذشته و تناژ تولیدی هر یک از انواع خودروهای تولیدی مشخص شود."

تصویر نامه شورای رقابت به خودروسازان

شورای رقابت قرار است دستورالعمل جامع قیمت‌گذاری خودرو را تا اوایل اردیبهشت ماه امسال نهایی و تصویب کند تا از این پس، قیمت خودرو براساس این دستورالعمل تعیین شود. جمشید پژویان رئیس شورای رقابت گفته است: خودروسازان مکلفند براساس دستورالعمل شورای رقابت مابه التفاوت قیمت خودرو را براساس نرخهای جدید که تا پایان فروردین یا اوایل اردیبهشت ابلاغ می شود، به مردم بازگردانند.

ارسال نظر

 • سعید گلزار
  ۰ ۰

  واقعا خودرو کیلویی چند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تحریم همچنان ادامه دارد
  تحرییییییییییییییییییییم

 • مرتضی تبریزی
  ۰ ۰

  به میبینم قطعه سازهای چینی نامه نوشتند تو ایران که قطعه ساز نداریم اگه داریم چرا با گرون شدن ارز شما گرون کردید به شما چه ربطی داره برید باب متغلب ها شما کلاهبردارید و پول شما حرام میباشد تعطیل کنید برید بابا دلالها از چین میخرید قطعه تو جعبه ایرانی بسته بندی میکنید میگید تولید کردیم بسه دیگه دستتون رو شده بعد هم معلوم میشه هر کدوم از قطعه ها رو یکی از خواهرزاده های هیئت مدیره خودرو سازها میخره از چین بدون مارک میاره و تو جعبه ایرانی بسته بندی میکنه

 • نیما
  ۰ ۰

  تحریم فرغون سازان تا نصف شدن قیمتهاااا م الا ببندن درشا بابا من 1 ایرانی هستم و لایق بهترینها هستم چرااا من نباید سوار ماشین خارجی بشم چراا همه چیا واسه ما تحریم کردن اخه تا کی بد بختی مردم خدا وکیلی نخرید با این قیمتهاا بهترین ماشین خارجی الان با قیمت پرشیا 1 کیه چراا من باید این همه پول واسه 1 همچین ماشینی بدم تحریم تا ازاد سازی تعرفه واردات

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این قطعه سازان کی هستند؟ همون خواهرزادههای اقایون مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت های خودرو ساز که قطعه بدون مارک از چین وارد میکنن داخل جعبه ایرانی میزارن میفروشن به خودرو سازها . تعطیل کنید همه رو ما اصلا خودروی ایرانی نمی خواهیم. درود بر شرف آقای دکتر احمدی نژاد که جلوی خودروسازها ایستاد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه مردم تا 2 ماه نخرن خودشو میارن پایین احتیاج به هیچ مسولی نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به امید کاهش قیمت ها

 • ایرانی
  ۰ ۰

  تحریم خارجی با حمایت داخلی رفع میشه وباید رفع بشه چون خارجی ها چه می فهمند وطن یعنی چه،مردم شهید دادندیعنی چه،اسلام یعنی چه،ایران وایرانی یعنی چه-امااز داخلی دیگه بعیده که اینها را هم دیده و هم شنیده،اما تحریم داخلی فرق میکنه-مونتاژگران عزیزبامردم باشید وبرای مردم تا بمانید والامردم حماسه سازی می کنند-ما مردم ایران صبورترین و با حوصله ترین مردم دنیادوست نداریم ارز از کشور بره بیرون و تو جیب خودرو ساز خارجی که باز کمک کنه به تحریم کننده ها -اما به شرط کلاه نگذاشتن داخلی ،اما وقتی داخلی گرانفروشی میکنه و کلاه میگذاره(چه مونتاژگر،چه دلال،چه نمایشگاهی،چه رییس انجمن مونتاژگران)بهتره برشکست بشه -پس تحریم تحریم تا.....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عجب رانتخوارایی ایرانو میچاپن

 • مرتضی تبریزی
  ۰ ۰

  سلام مردم غیور ما که با تحریم نخریدن خودرو های داخلی ( البته خودروهای تمام چینی مونتاژ ایران) دو غول مونتاژکار استعمارگر ایران خودرو و سایپا را شکستید درود بر شرفتون اگر قیمت خودروها پایین هم آمد نخرید اینها باید خودرو را قسطی با شرایط راحت به ما مردم بدهند نه اینکه تعرفه گمرک را بر دارند اینها هر جور دلشون خواست بفروشن ما میریم خودروی خارجی میخریم. الان شما میتونید با 8 هزار دلار یک خودروی هیوندا با کیفیت بخری که با دلار 3500 تومنی اگه بخری در میاد حدود 28 میلیون اونوقت این خودرو را با 206 و پژو پارسی که اینا تولید میکنن مقایسه کنید.این قطعه سازان کی هستند؟ همون خواهرزادههای اقایون مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت های خودرو ساز که قطعه بدون مارک از چین وارد میکنن داخل جعبه ایرانی میزارن میفروشن به خودرو سازها . تعطیل کنید همه رو ما اصلا خودروی ایرانی نمی خواهیم. درود بر شرف آقای دکتر احمدی نژاد که جلوی خودروسازها ایستاد.