{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 16336

مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

مرکز آمار ایران از کاهش ۳۴.۹ درصدی صدور پروانه های احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و ۹.۵ درصدی آن در سایر شهرداری های کشور در تابستان ۹۱ نسبت به تابستان ۹۰ خبر داد.

به گزارش طرح جمع آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده برای احداث ساختمان، در تابستان سال 91 تعداد 39 هزار و 969 واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 42.3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 34.9 درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه ها 7.2 واحد بوده است. همچنین پنج هزار و 588 پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در تابستان 91 صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 41 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 35 درصد کاهش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری تهران در تابستان 91 بالغ بر 66 هزار و 497 مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود 43.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 32 درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود یک هزار و 190 مترمربع بوده است. توزیع پروانه های احداث ساختمان مسکونی برحسب نوع اسکلت و مصالح عمده به کار رفته در بنای آن ها در تابستان 91 نشان می دهد که 47.7 درصد این پروانه ها برای احداث ساختمان های اسکلت فلزی، 52.2 درصد برای احداث ساختمان های بتون آرمه، 0.1 درصد برای احداث ساختمان هایی با آجر و آهن بوده است. مجموع مساحت زمین در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در تابستان 91حدود یک میلیون و 612 هزار و 600 مترمربع بوده است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان بیش از 289 مترمربع بوده است.

ارسال نظر

  • عرش
    ۰ ۰

    یک عده از سوداگران طلا و سکه عجت ترس وحشتناکی از سقوط قیمت سکه و طلا و انتقال نقدینگی های سرگردان به بازار ملک دارند. در باتلاقی که خود در حال فرورفتن هستند، با توهم بافی و پررویی به خریداران مسکن هشدار می دهند. به فکر خودتان باشید دلالان سوداگر طلا وسکه

  • بی نام
    ۰ ۰

    ای بابا.خدا کار کسی رو به بیمارستا ن و شهر داری نندازه.