{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201190

گروه دولتی راه‌آهن چین، تفاهم‌نامه‌ای ۲.۵ میلیارد دلاری با روسیه امضا کرد تا در این کشور یک خط‌ آهن فوق سریع بسازد.

به گزارش رویترز، چاینا دیلی روز سه‌شنبه گزارش داد:گروه دولتی راه‌آهن چین، تفاهم‌نامه‌ای ۲.۵ میلیارد دلاری با روسیه امضا کرد تا در این کشور یک خط‌ آهن سرعت‌بالا بسازد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، رییس جمهور چین  زی‌جین‌پینگ خود را بانی طرح «یک مسیر، یک کمربند اقتصادی» معرفی کرده است و قصد دارد جاده ابریشم جدید که آسیا، اروپا و آفریقا را به هم متصل می‌کند، احیا کند. در این برنامه عظیم میلیاردها دلار در پروژه‌های زیرساختی شامل راه‌آهن، بنادر و خطوط شبکه برق سرمایه‌گذاری خواهد شد.

در این روزنامه آمده است این تفاهم‌نامه در چهارمین نمایشگاه مشترک چین و روسیه که در شهر هاربین در شمال شرقی چین برگزار شد، به امضا رسیده است.

به گفته این روزنامه،  شرکت راه‌آهن چین اعلام کرده است این خط آهن بین سومین شهر بزرگ روسیه، یکاترینبرگ و چلیابینسک احداث خواهد شد و حدود ۲۰۰ کیلومتر (۱۲۵ مایل) طول خواهد داشت و انتظار می‌رود با انجام این طرح، زمان سفر ۵ ساعته بین این دوشهر به یک ساعت و ۱۰ دقیقه کاهش یابد.

طبق گزارش سالیانه شرکت راه‌آهن چین در سال گذشته این شرکت قراردادهایی خارجی به ارزش ۱۰۲.۵ میلیارد یوان (۱۵ میلیارد دلار) امضا کرده است که نسبت به سال قبل ۴۹.۶ درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر