کد خبر 194715
A

شاخص بیت کوین پس از افزایش تقاضا از سوی سرمایه گذاران چینی و ژاپنی برای نخستین بار به بیش از ۲ هزار دلار رسید.

به گزارش سی ان بی سی، شاخص پول دیجیتال بیت کوین در روز شنبه با ۴,۵ درصد رشد به رکورد ۲ هزار و ۶۱ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، بر اساس اعلام، وب سایت CoinDesk.com، این در حالی است که آخرین معامله بیت کوین حدود ۲ هزار و ۴۷ دلار ثبت شده بود.

وب سایت CryptoCompare.com نیز اعلام کرده،  سهم ژاپن در معاملات بیت کوین از حدود ۴۰ درصد در روز پنجشنبه گذشته به ۵۵ درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین در بورس "Bitfinex" هنگ کنگ نیز افزایش یافته  و با کاهش فاصله آن با نرخ جهانی موجب شده است بسیاری پیش بینی کنند معامله بیت کوین در این بورس بتواند به زودی به دلار آمریکا تغییر کند.

کریس برنیسکه تحلیل گر ارشد محصولات بلاک چین در صندوق سرمایه گذاری ARK در این باره توئیت کرده که تفاوت قیمت پول دیجیتال بین بورس های چین و آمریکا در مدت فقط یک هفته از ۲۰  به ۵ درصد کاهش یافته است.

بیت کوین در روز پنجشنبه پس از انتشار گزارش هایی از احتمال رسوایی سیاسی در آمریکا و برزیل و روی آوردن تجار به دارایی های امن، به حدود یک هزار و ۹۰۰ دلار افزایش یافت. برخی از کارشناسان معتقدند پول دیجیتال روزی بتواند به عنوان یک تجارت ایمن، با طلا رقابت کند.

این در حالی است که طلای جهانی هفته گذشته با بیش از ۲ درصد افزایش قیمت به یک هزار و ۲۵۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تحلیل گران همچنین بر این باورند که سود حاصل از معاملات بیت کوین به دلیل برگزاری چندین کنفرانس بزرگ رمزنگاری ارزی در نیویورک در دو هفته آینده، افزایش خواهد یافت.

وب سایت CoinDesk.com اعلام کرده است، بازار سرمایه رمزنگاری ارزی با کسب ۵ میلیارد یورو درآمد در هفته گذشته، در روز شنبه به ۳۳,۵ میلیارد دلار رسیده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر