کد خبر 188878
A
2

رجب طیب اردوغان اظهار داشت: هیچ کس به وحدت سوریه توجهی ندارد آنچه در حال حاضر در سوریه رخ می‌دهد تقسیم و تکه تکه کردن این کشور است.

 رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در گفت‌وگو با برنامه "بدون مرز" که از شبکه الجزیره پخش می‌شود، گفت: به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ابلاغ کردم که باید کار یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه فیصله پیدا کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در اولین گفت‌وگو با شبکه‌ای عرب زبان بعد از رفراندوم اصلاحات قانون اساسی تاکید کرد: ترکیه حتی یک وجب از خاک سوریه را نمی‌خواهد بلکه هم و غم آن مبارزه با داعش و نابودی آن است. من متاسفم که سوریه قادر نخواهد بود در آینده نزدیک روی پا بایستد.

اردوغان با اشاره به اینکه باراک اوباما او را فریب داد، تصریح کرد، در ماه مه با ترامپ دیدار خواهد داشت و اطمینان دارد سیاست آمریکا تغییر خواهد کرد.

وی درباره نیروهای حشد شعبی در عراق نیز عنوان کرد: آنچه در عراق اتفاق می‌افتد دل ما را به درد می‌آورد. ما با عراق براساس مسائل قومی و مذهبی تعامل نمی‌کنیم. پارلمان عراق به رغم اینکه حشد شعبی "سازمانی تروریستی" است آن را به رسمیت شناخت.

وی درباره روابط با اروپا نیز گفت: اروپا براساس معیارهای نازیستی و فاشیستی با ترکیه برخورد می‌کند و نمی‌توان آنچه انجام می‌دهد را جز اینکه جنگی علیه ترکیه به راه انداخته، تعبیر کرد.

اردوغان خاطرنشان کرد، اتحادیه اروپا به وعدهایش در باره آوارگان عمل نکرد و بودجه لازم را نداد در مقابل ترکیه ۲۵ میلیارد دلار به خاطر آوارگان پرداخت کرد.

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: من به عنوان رئیس‌جمهوری ترکیه به آنچه که مردمم می‌خواهند توجه دارم نه آنچه که اتحادیه اروپا می‌خواهد لذا مردم اگر بخواهند مجازات اعدام احیا شود، دیگر موضع اروپا برای ما مهم نیست.

وی آلمان را خاستگاه مناسب حزب کارگردان کردستان ترکیه و گروه فتح الله گولن خواند.

اخبار مرتبط

 • بابائی
  2 | 0

  امروز تروریست های تکفیری وحشی – وهابی نجس وحشی ، بی فرهنگ وبی شخصیت با سلاح ها و مهمات ساخت آمریکا جنایتکاردرسایه سکوت تمام نهاد های بین المللی خیانتکاردر اقصی نقاط جهان به ویژه سوریه و عراق جنایت می کنند.
  آمریکا به تروریستها در سوریه گاز شیمیایی داده است!

  عربستان به تروریستها در سوریه گاز شیمیایی داده است!

  قطر به تروریستها در سوریه گاز شیمیایی داده است!

  ترکیه به تروریستها در سوریه گاز شیمیایی داده است!

  اسرائیل به تروریستها در سوریه گاز شیمیایی داده است!
  تروریست ها روزانه ازترکیه سلاح دریافت می کنند.
  ترکیه به تروریست ها درحلب ودیگرشهرهای سلاح می دهد.
  ترکیه استفاده ازسلاح شیمیایی را به تروریست ها آموزش داده.
  ترکیه به تروریست ها درسوریه گازشیمیایی داده است!
  ترکیه به مخالفان سوریه سلاح شیمیایی داده است.
  مخالفان سوریه ازسلاح شیمیایی استفاده کردند.


  اگردبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای حقوق بشرسازمان ملل، رئیس شورای امنیت سازمان ملل و دیگرنهاد های بین المللی می خواهند به مردم سوریه کمک کنند باید ازحمایت حامیان تروریسم، تروریست های داعش و دیگرگروه های تروریستی مانند آمریکا ومتحدانش دست بردارند.
  افدامات حامیان تکفیری ها مانند آمریکا وهم پیمانانش هیچ ارتباطی به اسلام وپیامبراسلام(ص) ندارد.

  [ حمله جنگنده های ائتلاف آمریکایی به شرق سوریه حلب جنایت جنگی است]

ارسال نظر

عناوین بیشتر