کد خبر 183328
A

دومین فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ به سرنوشت فرمان اول او دچار شده است.

 دادگاههای ایالتی دستور تعلیق آن را صادر کرده اند و وزیر دادگستری ترامپ در اوج ناامیدی از دادگاه عالی درخواست تجدید نظر در آرای قضات محلی را کرده است درخواستی که قبل از این هم در جریان فرمان اول ترامپ ارائه شد اما مورد قبول دادگاه عالی قرار نگرفت و در نتیجه فرمان پرزیدنت به بن بست رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایران آنلاین، وزارت دادگستری آمریکا با تشکیل پرونده در دادگاه خواستار تجدید نظر در حکم دو دادگاهی شد که اجرای فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را معلق کرده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا با تشکیل پرونده در دادگاه خواستار تجدید نظر در حکم دو دادگاهی شد که اجرای فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را معلق کرده‌اند.

قاضی‌های فدرال دو ایالت هاوائی و مریلند، روز چهارشنبه، ساعاتی قبل از اجرایی شدن دستور ضد مهاجرتی ترامپ، آن را به طور موقت معلق کردند. ترامپ در واکنش گفت که در دادگاه برای اجرایی شدن این دستور که خواستار منع ورود اتباع ایران و 5 کشور دیگر به خاک آمریکا است خواهد جنگید.

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه با تشکیل پرونده در دادگاه فدرال ایالت مریلند جدالی که ترامپ وعده آن داده بود را آغاز کرده است.

دونالد ترامپ دوشنبه دو هفته گذشته (16 اسفند) با امضای یک فرمان اجرایی جدید صدور روادید برای اتباع ایران، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان را به مدت نود روز ممنوع کرد.

فرمان اجرایی روز 16 اسفند دومین فرمان ضد مهاجرتی ترامپ در این زمینه محسوب می‌شود. فرمان اول ترامپ که روز 8 بهمن، یک هفته پس از آغاز دورۀ ریاست‌جمهوری وی امضا شد پس از ایجاد هرج و مرج در فروگاه‌ها با حکم قضایی چند دادگاه معلق شد تا وی مجبور به امضای یک فرمان جدید شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر