کد خبر 163934
A

ارتش ترکیه ضمن پیشروی به سمت شهر «الباب» و گلوله‌باران سنگین بخش‌های مختلفی از این شهر، از ساکنین الباب خواست شهر را ترک کنند.

ارتش ترکیه از ساکنین شهر «الباب» در شمال سوریه خواست تا قبل از شروع حملات هوایی سنگین علیه مواضع تروریست‌های داعش، این شهر را ترک کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» هواپیماهای جنگی ترکیه روز دوشنبه مقادیر زیادی اعلامیه برفراز شهر الباب پخش کرده و ضمن هشدار به مردم برای خروج هرچه سریعتر از این شهر، از آنها خواست تا با تروریست‌های داعش همکاری نکنند.

منابع میدانی می‌گویند ارتش ترکیه قصد دارد فاز جدیدی از مداخله نظامی در شمال سوریه را برای اشغال شهر الباب و جایگزینی تروریست‌های داعش با تروریست‌های ارتش آزاد، هرچه سریعتر آغاز کند.

همچنین گزارشات رسیده حاکی از آن است که جنگنده‌ها و توپخانه‌های ترکیه از صبح امروز به شدت الباب را گلوله‌باران می‌کنند و ارتش آزاد با حمایت پیاده نظام ترکیه از محورهای شمال و شمال شرق مشغول پیشروی به سمت الباب هستند و به حدود اداری سیاسی آن وارد شده‌اند.

444812_706

در همین راستا رسانه‌های وابسته به داعش تصاویری را پخش کردند که منهدم شدن یک تانک ترکیه توسط موشک ضد زره این گروه را نشان می‌دهد.

روز جمعه 19 آذر بود که حدود 300 کماندو و نیروی ویژه ترکیه‌ای که از شهر «دنیزلی» راه افتاده بودند، برای شرکت در عملیات «سپر فرات» وارد خاک سوریه شده و به سمت الباب حرکت کردند. 

دولت «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه سوم شهریور سال جاری دستور داد تا عملیات نظامی تجاوزکارانه‌ای با نام سپر فرات در شمال سوریه و با هدف ادعایی پاکسازی داعش از مرز ترکیه (هدف اصلی بیرون راندن شبه‌نظامیان کُرد از مناطق غربی رودخانه فرات) آغاز شود.

اردوغان چندی پیش تصریح کرده بود هدف از لشگرکشی ترکیه به سوریه، ساقط کردن دولت «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی این کشور است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر