کد خبر 163933
A

رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا باید تمرکز اصلی خود در سیاست خارجی اش را تضعیف ایران در خاورمیانه قرار دهد.

جیمز وولسی رئیس سابق سیا در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون در گفتگو با شبکه سی ان ان؛ گفت: دونالد ترامپ باید تضعیف ایران در خاورمیانه را یکی از اولویت های اصلی سیاست خارجی اش قرار دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی در ادامه تاکید کرد: گرچه آمریکا و ایران منافع مشترکی دارند- از جمله در شکست دادن گروه تروریستی داعش- ولی ترامپ باید تصمیم تاکتیکی درباره تلاش برای از بین بردن قدرت ایران در خاورمیانه بگیرد.

وولسی گفت: برخی اوقات رهبران باید به طور موقت با یک دشمن دوست شوند تا یک دشمن دیگر را شکست دهند. اینها تصمیمات تاکتیکی است. ما این تصمیم تاکتیکی را در سال 1941 میلادی داشتیم، اینکه آیا علیه هیتلر با استالین همکاری کنیم و در نهایت این کار را انجام دادیم. و خوب شد که آن کار را انجام دادیم.

وی اظهار داشت: برخی اوقات لازم است تا به طور موقت با یک آدم بد متحد شوید تا یک ادم بد دیگر را شکست دهید. این مساله در طول تاریخ آمریکا اتفاق افتاده است. هدف شماره یک ترامپ در خاورمیانه باید تضعیف ایران باشد. به نظر من، ایران مشکل اصلی ما در این بخش از جهان است و این برای مدت زمانی مشکل ما باقی خواهد بود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر