کد خبر 156662
A

وزارت دفاع روسیه از ارسال موشک همراه کامیون هایی خبر داد که بدون بازرسی وارد منطقه تحت تسلط جبهه النصره در شرق حلب می شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه با اعلام این موضوع گفت که مسکو و واشنگتن برداشت های متفاوتی از ارسال کمک های بشردوستانه به مردم حلب دارند، برای روسیه ارسال مواد غذایی و دارو و برای آمریکا کامیون هایی که بدون بازدید فقط راهی بخش شرقی حلب می شوند، مطرح است.

خبرگزاری اسپوتنیک روز یکشنبه نوشت: کوناشنکوف اظهار کرد که چنین وضعیتی بار دیگر نشان می دهد، وزارت امور خارجه و دفاع روسیه درک درستی از آتش بس دارند. فقط در ماه گذشته حدود 100 تن مواد و لوازم مورد نیاز از قبیل غذا و دارو بین تمامی ساکنان حلب در بخش شرقی و غربی توزیع شد.

کوناشنکوف افزود که وزارت خارجه آمریکا به ظاهر نگران برای سوری ها حتی تکه ای نان نفرستاد، بلکه معنی و مفهومی که از کمک دارد همان گونه که دیدیم، کاروانی از کامیون هاست که بدون حق بازرسی همراه با موشک های کالیبر بزرگ فقط به قسمت شرقی حلب (محل تسلط تروریست های جبهه النصره) اعزام می شوند.

کشورهای غربی-عربی ضدسوری به ویژه آمریکا مانع ادامه عملیات سرکوب جبهه النصره در شرق حلب می شوند که از سوی ارتش سوریه محاصره شده اند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر