کد خبر 156641
A
1

رئیس‌جمهور ترکیه امروز یکشنبه گفته است که نیروهای تحت حمایت این کشور در شمال سوریه به دنبال آزادسازی شهر الباب از دست داعش هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رجب طیب اردوغان امروز یکشنبه در یک سخنرانی ابتدا درباره اقدام حزب دموکراتیک خلق‌ها وابسته به کردهای این کشور برای متوقف کردن فعالیت خود در پارلمان ترکیه سخن گفت.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت که «ما از حزب دموکراتیک خلق‌ها خواستیم تا در تعامل در پارلمان حضور یابد اما آنها به ابزار پ‌ک‌ک تبدیل شدند».

اردوغان ادامه داد که گروه پ‌ک‌ک مسئولیت حمله به دیاربکر را برعهده گرفت؛ عملیاتی که همه کشته‌شدگان آن کرد بودند.

او گفت که برخی به وی می‌گویند «دیکتاتور».

عالی ترین مقام ترکیه‌ای تصریح کرد که این موضوع مهمی نیست و او چنین زمزمه‌هایی را از یک گوش شنیده و از گوش دیگر بیرون می‌کنم.

اردوغان در ادامه از مواضع غربی‌ها انتقاد و تاکید کرده که آنها در مقام حرف، با ترکیه درباره مقابله با تروریسم هم نظرند اما در عمل، مواضع عملیشان خلاف گفته‌هایشان است.

او ادامه داد: از 20 جولای 2016، 787 نیروی امنیتی و بیش از 312 شهروند ترکیه کشته و بیش از 4 هزار نفر به دست عناصر پ‌ک‌ک زخمی شده‌اند.

رئیس‌جمهور ترکیه که در یک دانشگاه این کشور سخنرانی کرده است، در ادامه به موضوع اقدامات ترکیه در سوریه هم پرداخت.

آقای اردوغان تاکید کرد که نیروهای تحت حمایت این کشور در شمال سوریه، در 12 تا 13  کیلومتری شهر الباب هستند و هدف آنها آزادسازی ین شهر از داعش است.

اخبار مرتبط

  • ناشناس
    0 | 1

    .....از قدیم گفتند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

ارسال نظر

عناوین بیشتر