{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 208395

قائم مقام صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر کشور لازمه ماندگاری جمعیت روستائی را توسعه این صندوق دانست و گفت که در حال حاضر تنها ۲۵ درصد از خانوارهای هدف زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، صمداله فیروزی جمعیت روستائی کشور را 6 میلیون و 400 هزار خانوار اعلام کرد و افزود : اکنون تنها حدود یک میلیون و 610 هزار سرپرست خانوار زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند.

وی توضیح داد : از آنجائی که دولت دو سوم از حق بیمه افراد زیر پوشش این صندوق را پرداخت می کند ، به طور یقین با توسعه حمایتی این صندوق ، زمینه ماندگاری روستائیان گسترش می یابد.

فیروزی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به عنوان باسابقه ترین صندوق عمومی بیمه اجتماعی کشور یاد کرد و اظهار داشت : این صندوق با این که سال 1348 تصویب شد ولی فعالیت فراگیرش را از سال 83 آغاز کرد.

وی با تاکید بر این که صندوق بیمه اجتماعی روستائیان مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته است ، افزود : وضعیت جمعیتی و هویتی روستایی کشور هم به دلیل تصمیم گیری های غلط و نابخردانه از جمله تبدیل روستاها به شهر و بی توجهی به اهمیت تولید و اشتغال دچار اختلال شده و سبب شده است تا ماندگاری جمعیت در روستاها کم شود.

او ادامه داد : به طور یقین با توسعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ، زمینه ماندگاری جمعیت فراهم شده و از مهاجرت جلوگیری خواهد شد.

فیروزی یکی از اقدامات دولت یازدهم برای توسعه صندوق اجتماعی را پرداخت بموقع دو سوم سهم آن دانست و تاکید کرد : صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان فرصتی برای روستائیان است و این مقوله نیاز به اطلاع رسانی گسترده دارد.

ساماندهی کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان مازندران

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر مازندران نیز از ساماندهی ساختار و استاندارد سازی کارگزاری های این صندوق در استان خبر داد و گفت که از 242 واحد کارگزاری های موجود استان به 79 کارگزاری کاهش می یابد.

محمد ابراهیمی افزود: کارگزاری های این صندوق به دلیل نبود نظارت و نداشتن تجهیزات ، خدمات ضعیفی از مزیت های این بیمه به روستائیان ارائه می دهند.

وی پیش بینی کرد که ساماندهی کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در مازندران تا پایان مرداد ماه امسال پایان یابد.

ابراهیمی جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در مازندران را یک میلیون و 200 هزار نفر در قالب 461 هزار خانوار اعلام کرد و گفت که این جمعیت عضو هیچ یک از صندوق های بیمه اجتماعی و بازنشستگی نیستند.

وی متمرکز کردن خدمات ، الکترونیکی کردن آن و صدور کارت را از خدمات جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان عنوان کرد و افزود : تا کنون 15 هزار کارت بیمه کشاورازن در استان صادر شده است.

مازندران حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد که 45 درصد آنان در بیش از سه هزار و 200 روستا زندگی می کنند.

ارسال نظر