کد خبر 224486
A
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین؛

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، تصویب صندوق تثبیت بازار راهکاری موقتی و نقش مسکن را برای بازار سرمایه بازی می کند.

اقتصاد آنلاین- هدی بذرافشان؛ حسین ایزدی در گفت وگو با خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین  به تصویب صندوق ثبیت بازار اشاره کرد وگفت: صندوق ثبیت بازار برای امروز و دیروز نیست،  در دولت یازدهم نیز نمونه این صندوق را داشتیم؛ البته جزییات این مصوبه هنوز مشخص نیست.

وی با بیان اینکه نمونه این راهکارها در همه دولت ها خصوصا در بخشی مثل بورس عمومیت دارد،  تصریح کرد: سوال اینجا است آیا تصویب این صندوق ها تجربه موفقی بوده؟ جواب مثبت است. البته در پاسخ به آن باید مد نظر داشت که این صندوق ها تنها مسکنی کوتاه مدت برای حمایت از سهامداران و ممانعت از ادامه نوسانات بازار سرمایه و جلوگیری از ادامه رکود است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه دولت موظف است گاهی در نقش بازارساز ایفای نقش کند، اظهارداشت: دولت با در نظر گرفتن منابعی در مواقعی شروع به خرید و یا فروش سهام در بازار می کند که بطورحتم این راهکار در کوتاه مدت پاسخگو بوده ولی در بلند مدت نمی تواند ادامه دار باشد و رکود بازار را برطرف کند.

این کارشناس بازار سرمایه به رکود سه ساله در بازار سرمایه اشاره کرد وگفت: باید ساختار شرکت ها متحول و مهمتر اینکه اقتصاد کشور آن هم در چارچوب اصول صحیح مدیریت بنگاه ها و ارزش آفرینی دچار تغییر و تحول شود.

ایزدی این را هم یاد آور شد؛ البته بورس نیز باید مکانیزم هایی را  ایجاد تا بسیاری از اقدامات غیر منطقی و غیر شفاف از جمله دست کاری ها در بورس از بین رود.

وی خاطرنشان کرد: با تغییر و تحولات این چنینی شاید دیگر حتی نیازی به بکارگیری چنین صندوق هایی نباشد و دغدغه دولتمردان نیز مرتفع گردد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر