{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201164

بازار سهام امروز با معاملاتی متعادل و کم نوسان و عمدتاً در محدوده قیمت پایانی مواجه بود. بازاری که به نظر می رسد روز شنبه با نماگراهی سبز پوش روبرو شود.

به گزارش خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین؛ امروز شاخص کل بازده نقدی  با افت 131 واحدی به سطح 78 هزار و 736 واحدی رسید.

همچنین تعداد 963 میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش 202 میلیارد تومان در 31 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

نمادهای شپنا، وغدیر و وبملت بیشترین تاثیر منفی بر حرکت دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام خود ثبت کردند  و در مقابل نمادهای معاملاتی شبهرن، وخاور و جم با رشد نگذاشتند بیش از این دماسنج بازار سرمایه افت کند.

بنا بر این گزارش، شاخص قیمت وزنی ــ ارزشی 44  واحد، شاخص کل هم وزن 0.2 واحد،  شاخص قیمت هم وزن 0.1 واحد،شاخص سهام آزاد شناور 108 واحد و شاخص‌های بازارهای  اول و دوم به ترتیب 126 و 85 واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 657 میلیون ورقه به ارزش 417 میلیارد تومان در 28 هزار نوبت، شاخص آیفکس 3.5 واحد رشد کرد و در ارتفاع 9.3 واحد قرار گرفت.

همچنین در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکتهای گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، داده پردازی ایران پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی و شرکت مهندسی تکنوتار پس از برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی به تالار شیشه‌ای بازگشتند.

گفتنی است،  نماد معاملاتی شرکت های سیمان شمال جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه،حق تقدم شرکت سایپا آذین با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی، ملی صنایع مس ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم و شرکت کارخانجات نساجی بروجرد با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم  نیز در روزجاری متوقف شدند.

ارسال نظر