کد خبر 183323
A
در گفتگو با اقتصاد آنلاین بررسی شد:

یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: معمولا در اواخر شهریور و اواخر آذر یا روزهای پایانی سال شاهد معاملات و جابجایی هایی ازین دست هستیم، زیرا پایان سال مالی برخی از شرکت های سرمایه گذاری در پایان ماه های مذکور است و اینگونه معاملات در این دوره ها سابقه ای طولانی دارد.

اقتصاد آنلاین- فرزاد اصلانی؛ مدیر عامل کارگزاری آبتین استاک در گفت وگو با خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین گفت : پایان سال است و خیلی از بنگاه ها که سال مالی آنها در آخر اسفند ماه به پایان می رسد برای شناسایی سود اقدام به جابجایی سهام و ایجاد تغییر در پرتفوی خود می کنند.

سید محمد حسینی عبداللهی افزود: این اقدامات بنحوی عملکرد مدیریت را برای سهامداران بنگاه متبلور کرده و مزایایی برای مدیران را در پی دارد از این رو در روزهای اخیر بسیاری از معاملات عمده می تواند متاثر از انگیزه فوق باشد.

وی با اشاره به اینکه جابجایی سهام در این فصل دور از انتظار نیست، اظهار کرد: معمولا در اواخر شهریور و اواخر آذر نیز شاهد معاملات و جابجایی هایی ازین دست هستیم، زیرا پایان سال مالی برخی از شرکت های سرمایه گذاری در پایان ماه های مذکور است و اینگونه معاملات در این دوره ها سابقه ای طولانی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: همچنین اسناد خزانه در این روزها از جذابیت زیادی برخوردار شده است و معاملات پرحجم و پرمبلغی بر روی این اسناد انجام می شودکه باعث افت حجم معاملات سهام در بورس شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر