کد خبر 163837
A
1
معاون مالی سهامدار عمده معدنی‌ها:

علی اکبری با بیان اینکه تعدیل سود برآوردی سنگ آهنی ها و گروه فلزات اساسی در پایان عملکرد ۱۲ ماهه امسال آنها شناسایی خواهد شد،گفت:چنانچه قیمت ها در بازارهای جهانی همچنان در محدوده کنونی قرار داشته باشند بطور حتم سنگ آهنی ها و فلزی ها از تعدیل سود با اهمیت برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین ، معاون مالی و اقتصادی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به دورنمای روشن گروه سنگ آهنی ها و فولادی های بازار سهام ، گفت: با توجه به افزایش قیمت ها در بازارهای جهانی وضعیت سودآوری شرکت های سنگ آهنی در نیمه دوم امسال بهتر از شش ماهه اول خواهد بود.

مرتضی علی اکبری با بیان اینکه تعدیل سود برآوردی سنگ آهنی ها و گروه فلزات اساسی در پایان عملکرد 12 ماهه امسال آنها شناسایی خواهد شد، عنوان کرد: چنانچه قیمت ها در بازارهای جهانی همچنان در محدوده کنونی قرار داشته باشند بطور حتم سنگ آهنی ها و فلزی ها از تعدیل سود با اهمیت برخوردار خواهند شد.

وی از تلاش سهامداران عمده سنگ آهنی ها برای کاهش 30 درصدی بهره مالکانه سنگ آهن در رایزنی با مجلس برای بودجه سال 96 خبر داد و گفت: بهره مالکانه در لایحه بودجه 96 به همان نسبت سال 95 تعیین شده و این در حالی است که این رقم نسبت به سال های قبل برای سنگ آهنی ها بهبود یافته است.

به گفته این مقام مسئول برنامه ریزی برای اخذ بهره مالکانه از معادن در حالی همه ساله چالش جدیدی برای دولت و فعالان سنگ آهنی است که در اغلب کشورهای دنیا به دلیل رکود این رقم از شرکت ها اخذ نمی شود.

علی اکبری از اقدام دولت برای افزایش عوارض صادراتی سنگ آهن با هدف گرایش معدنی ها برای تولید محصولات برخوردار از ارزش افزوده نیز سخن گفت و افزود: این عوارض با هدف جلوگیری از خام فروشی در حالی همه ساله بر روی سنگ آهن دانه بندی و یا کنسانتره و گندله بسته می شود که هم اکنون در برخی از سنگ های معدنی به دلیل عدم مصرف داخلی باید به ناچار صادر شوند.

بر این اساس دولت باید عوارض صادرات سنگ آهن دانه بندی را بطور تخصصی و بر اساس مشخصات فنی که در داخل امکان استفاده و ایجاد ارزش افزوده از آنها وجود ندارد را تعیین کند.

معاون مالی و اقتصادی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با تبیین دورنمای قیمت ها در بازارهای جهانی فلزات اساسی به فارس گفت: با توجه به اوج گیری شدید اخیر قیمت ها در بازارهای جهانی به نظر می رسید در روند صعودی شکل گرفته امکان اصلاح قیمت ها وجود داشته باشد هر چند که نرخ گذاری ها همچنان بالاتر از رقم های گذشته خواهد بود.

بر ایی اساس انتظار می رود نرخ فروش محصولات در بودجه های برآوردی سال 96 برای معدنی ها و گروه فلزات اساسی بر اساس میانگین قیمت های جهانی در سال 95 تعیین شود.

وی با اشاره به برنامه انتقال آب خلیج فارس برای طرح های فولادی چادرملو و گل گهر در کویر مرکزی ایران گفت: این طرح هم اکنون با پیشرفت 20 درصدی در حالی پیش می رود که شرکت های سنگ آهنی با اجرای طرح هایی همچون تسویه فاضلاب شهرها امکان تامین آب را برای خود فراهم کرده اند.

اخبار مرتبط

  • ناشناس
    0 | 0

    زندگیمون به باد رفت تو رو خدا به دادمون برسید
    اقای دولت سهامداران بانک صادرات و تجارت و ملت. زندگیشون بخاطر بدهی شما داره از هم میپاشه ، اقای روحانی ما به شما رای دادیم که اوضاع بهتر بشه اما داریم بدبخت میشیم دولت به چه حقی موسسه میزان رو داد به صادرات ، چرا بدهیای خودشو پرداخت نمیکنه که ما اینجور به خاک سیاه بشینیم
    آيا ما هم بايد بجاي خريد سهام ميرفتيم دلار و مسکن ميخريديم يا در همون بانکها سپرده گذاري ميکرديم تا اينطور متضرر نشويم؟!!

ارسال نظر

عناوین بیشتر