{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201168

رئیس هیات مدیره بانک شهر با انتقاد از راه اندازی شایعات و اخبار بی اساس در خصوص شبکه بانکی کشور، بر ضرورت مدیریت آرامش در این شبکه تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مرتضی خامی با اشاره به اخبار و شایعات درباره شبکه بانکی کشور طی ماه‌های اخیر گفت: چنین شایعاتی فضای عمومی جامعه را نیازمند مدیریتی آرامش بخش کرده‌است و این مدیریت هر قدر سریع‌تر، وسیع‌تر و عمیق‌تر اعمال شود، از افزایش هزینه‌های فراوان و ایجاد خدشه‌ به اعتماد و اطمینان مردم نسبت به بانک‌ها خواهدکاست.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید در جریان مشکلات و محدودیت‌های بانک‌های کشور قرار بگیرند و آنچه مسلم است این‌که در چنین فضایی، بانک مرکزی به درستی و با اطلاع رسانی به موقع، اسامی بانک‌ها و موسسات دارای مجوز را اعلام کرده است و مردم می‌توانند برای رفع هرگونه شبهه به سایت این بانک به عنوان مرجع اصلی اخبار در این حوزه مراجعه کنند.

خامی در ادامه گفت: بانک‌ها نیز باید با ارائه گزارش‌های شفاف و به موقع، جامعه را در جریان وضعیت خود قرار بدهند تا مبادا شاهد دومینوهای هجوم به بانک‌ها برای برداشت سپرده‌ها باشیم.

رئیس هیات مدیره بانک شهر تصریح کرد: بانک مرکزی در شرایط فعلی با اعلام اسامی بانک‌ها و موسسات مجاز، بار دیگر در فضای پر از شایعه امروز،  به جلب اعتماد مجدد سپرده گذاران پرداخته است تا فارغ از هرگونه شایعه پراکنی و جریان سازی مخرب، بتوانند با آرامش اقدام به سپرده گذاری کنند.

وی گفت: نکته‌ای که در شرایط امروز حائز اهمیت است، حفظ اعتماد عمومی و حفاظت از آبروی ده‌ها سال تجربه شبکه بانکی است که به شکر خدا مسئولین اقتصادی کشور، تدابیر خوبی را تا کنون پیش بینی کرده‌اند و مردم نیز نباید برای سپرده گذاری‌های خود در بانک‌ها و موسسات اعلامی از سوی بانک مرکزی نگرانی داشته باشند.

خامی در ادامه خواستار برخورد جدی نهاد های مسئول با عاملان راه اندازی شایعات و اخبار بی اساس در خصوص شبکه بانکی کشور شد.

ارسال نظر