کد خبر 194665
A
1

رئیس کل دادگستری تهران از صدور کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج خبر داد و گفت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست پرونده صادر و با مجموعه بیش از ۹۰ جلد به دادگاه کیفری استان ارجاع شده است.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران از صدور کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج خبر داد و گفت: پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج در دادسرا رسیدگی شد و کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، این مقام قضایی در استان تهران در ادامه بیان کرد: این پرونده به لحاظ حجم مالی که رقمی معادل 12 هزار میلیارد تومان است و همچنین وجوه متعلق به مردم است، سپرده گذاران متعدد داشت که تا امروز بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت و بخشی نیز باقی مانده  است.

اسماعیلی اضافه کرد: هنوز اموالی از این تعاونی که توسط مرجع قضایی توقیف شده و در اختیار بانک عامل قرار گرفته می‌تواند به مرور پاسخگوی بخش دیگری از سپرده گذاران باشد؛ اما در کنار تلاشی که انجام شد برای استرداد سپرده گذاران از انجا که موضوع بحث کیفری داشت بخش کیفری آن رسیدگی شده است.

وی گفت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر و پرونده با مجموعه بیش از 90 جلد به دادگاه کیفری استان ارجاع شده است که همکاران به محض وصول پرونده مشغول مطالعه پرونده هستند که در وهله اول مشاهده شود این پرونده در بحث قضایی تکمیل است یا خیر؟ اگر تکمیل بود در وقت رسیدگی قرار می گیرد و اگر هم نواقصی مشاهده کردند پرونده را جهت رفع نقص به دادسرا اعاده خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: دراین پرونده هم بعد قضایی و هم استرداد وجوه سپرده گذاران اهمیت دارد که زحمات همکاران ما در بخش های مختلف قضایی بویژه در دادسرا در زمینه اهتمام به بازگشت برخی از وجوه متعلق به سرپرده گزاران شایسته تقدیر است که درکنار کار قضایی این اقدام انجام شد.

اخبار مرتبط

 • سپرده گذار ثامن الحجج(ع)
  0 | 1

  حدود دو سال است که حسابهای سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) مسدود و توسط بانک مرکزی و بانک پارسیان مصادره شده . اخیرا بغیر از پرداخت 35 میلیون تومان از مبلغ سپرده گذاری و اخذ تعهدنامه ترکمنچای 14 و 17 ماهه از ملتی که چاره ای جز تن دادن به امضای خفت بار آن نداشتند، هیچ کار دیگری نشده است !! ؟؟ بانک مرکزی می توانست حداقل به میزان سپرده گذاری مشتریان تا تعیین تکلیف موسسه ثامن الحجج راهکار اعطای وام از بانکی ثالث را برای این دسته از مردمی که اندک سرمایه یا کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود و گذراندن زندگی ... ارائه دهد که نکرد و موجبات گرفتاری و فلاکت سپرده گذاران را فراهم آورد ؟؟ !!
  موضوع بسیار مهمی که دغدغه سپرده گذاران است تکلیف سودهای معوق است که علیرغم دستور کتبی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج دراردیبهشت 95 به کلیه شعب مبنی بر محاسبه و پرداخت سود سال 95 لیکن پیرو ابلاغیه کارگروه بانک مرکزی و . . .پس از زدن از سر و ته سودهای متعلقه برگه تعهد بدهی موسسه به سپرده گذاران تا دیماه 94 تنظیم و صادر شده است ! ؟
  البته با اظهارات مدیران بانک مرکزی و پارسیان طی سال گذشته این اطمینان به سپرده گذاران داده شد که حتی کمترین آسیب به آنها نخورد و تمام توان خود را بر رفع مشکل سپرده گذاران این موسسه به کار ببندند و پس از تبدیل املاک و اموال منقول و غیر منقول موسسه و افزایش حجم نقدینگی بر اساس بالاترین نرخ سود سپرده گذاری بلند مدت به سپرده گذاران پرداخت شود . قوه قضائیه نیز تاکنون اجازه نداده که ما سپرده گذاران از آقای ... مدیرعامل و همچنین اعضای هیئت مدیره موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) دانش آموختگان سبزوار شکایت کنیم ؟؟ !!
  چنانچه باید سپرده گذاران راسا اقدام به شکایت نمایند بهتر است رئیس محترم دادگستری مکانیزم آنرا اعلام دارند تا علاوه بر مطالبه اصل سپرده وسود 30 درصدی سالانه به همراه ضرر و زیانهای وارده و خسارات تأخیر تأدیه بر اساس نرخ تورم تقدیم دادگستری استان شود.
  جمعی از سپرده گذاران وسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج(ع)

ارسال نظر

عناوین بیشتر