{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 163882

روایت اقتصاد آنلاین از ضربان ٢۱۰ دقیقه‌ای تالار شیشه‌ای؛

معاملات بازار سهام امروز نیز درروندی کم حجم اما با اقبال بیشتری به گروه سنگ آهنی ها و فلزات اساسی رقم خورد . بازاری که هنوز برای روزهای آینده چندان مطمئن نیست و همسو با چکش کاری لایحه بودجه در مجلس همچنان صبوری می کند.

به گزارش خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین؛ با پایان معاملات روز دوشنبه 22 آذر ماه 95 ؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش 11 واحدی نمایشگر عدد 80 هزار و 913 واحد بود.

شاخص کل هم وزن نیز با کاهش 51 واحدی به عدد 16 هزار و 62 واحد دست یافت. شاخص قیمت وزنی ارزشی اما با کاهش 4 واحدی به عدد 28 هزار و 526 واحد رسید و شاخص قیمت هم وزن هم با  40 واحد کاهش، عدد 12 هزار و 792 واحد را تجربه کرد.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 78 واحدی به رقم 89 هزار و 643 واحد دست یافت. شاخص بازار اول نیز با 31 واحد کاهش در حالی عدد 57 هزار و 595 واحد را تجربه کرد که شاخص بازار دوم با افزایش 105 واحدی به رقم 171 هزار و 289 واحد رسید.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز امروز با افزایش یک واحدی عدد 869  واحد را تجربه کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛ امروز معامله گران بورس تهران در حالی همچنان معاملات کم حجمی را در اغلب نماد های معاملاتی به نظاره نشستند که معاملات درون گروهی و کد به کد حقوقی ها با هدف حمایت از ارزش معاملات روزانه جالب توجه بود.

با این همه امروزهمزمان با انتشار خبرهای امیدوارکننده در گروه سنگ آهنی ها و فلزات اساسی اقبال خریداران برای جمع آوری سهام  در محدوده صفر تابلو (قیمت پایانی) جالب توجه بود هر چند که شرکت های کوچک و کم سرمایه این گروه با رنج شدن قیمت ها در دامنه نوسان مثبت قیمتی نیز همراه شدند.

امروز در گروه پالایشی ها اما معاملات متعادل در این گروه همسو با عرضه های تدریجی حقوقی ها ادامه یافت در حالی که در بازارهای جهانی قیمت هر بشکه نفت خام دوباره با افزایش دو دلاری روبرو و به بیش از 56 دلار رسیده است.

در گروه سیمانی ها اما با پایان اصلاح قیمت ها دوباره معامله گران تکنیکالی برای یافتن تک سهم های این گروه به تکاپو افتاده اند.

همچنین  در گروه لاستیک نیز "پکرمان" با وجود عرضه های حقوقی امروز شاهد جمع آوری سهام از سوی معامله گران حقیقی و حقوقی در محدوده صفر تابلو بود. در این سهم متغییرهای بنیادی مختلفی وجود دارد که به نظر می رسد به زودی عاملی مهم برای حرکت شارپی آن خواهد بود.

گروه بیمه ای ها نیز همزمان با بازگشایی برخی نماد های معاملاتی، انگیزه سفته بازی رنج شدن قیمت سهم در برخی نماد های معاملاتی با حجم های محدود این گروه را در پی داشت.

امروز گروه دارویی ها اما در تک سم های خود همچنان با تکاپوی معامله گران کوتاه مدت نگر بازار روبرو بود.

بطور مشخص با برگزاری آخرین مجامع سالیانه در گروه بانک ها در حالی انتظار ها برای بازگشایی نماد معاملاتی طولانی مدت این گروه به سر آمده که بیم امید حاصل از گشایش این نماد ها زیر قیمت اسمی باعث شده تا بازار سهام در بهت زدگی و سکون توام با نا اطمینانی به سر ببرد . در عین حال تداوم توقف طولانی نماد معاملاتی بیش از 60 شرکت مختلف طعم تلخ سرمایه گذاری را برای سهامداران این بازار رقم زده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین بازار سهام امروز بازاری کم حجم و توام با رخوت بود که برای جمع آوری سهام در گروه های بازار دومی بورس اقبال بیشتری نشان می داد. بازاری که هنوز برای افق پیشروی بازار اطمینان ندارد.

ارسال نظر