{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201199

ناظر گمرکات استان خراسان رضوی از تمهیدات جدید گمرک ایران و افغانستان برای تسهیل در تردد کامیون‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، امید جهانخواه با هماهنگی گمرک افغانستان  برای تسهیل در تردد کامیون ها در مرز دوغارون -اسلام قلعه خبر داد و افزود: افزایش ساعت کاری گمرکات و مرز از ساعت ۶ صبح تا ۶ بعد از ظهر، کاهش تعطیلات عید فطر در گمرک افغانستان، حضور شرکت های حمل و نقل یا بارچلانی و بانک در گمرک اسلام قلعه در روزهای تعطیل و ایام تعطیلات عید فطر از جمله تمهیداتی بوده که در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در تماس فوری دکتر کرباسیان رییس کل گمرک ایران علاوه بر پیگیری ها و هماهنگی های بعمل آمده ؛ با پیشنهاد وی، در خصوص حل مشکلات پیش آمده به گمرک اسلام قلعه افغانستان جهت تامین باسکول اعلام آمادگی کردیم و مقرر شد از طریق وزارت امور خارجه هم این پیشنهاد رسما به کشور افغانستان اعلام شود.

ناظر گمرکات استان خراسان رضوی در خصوص دلایل ایجاد صف کامیونها در مرز دوغارون- اسلام قلعه تشریح کرد:  افزایش حدود ۷۰ درصدی ترانزیت به مقصد افغانستان از طریق گمرک دوغارون در روزهای اخیر، ضعیف بودن امکانات و زیر ساخت های موجود در گمرک اسلام قلعه افغانستان از جمله کمبود امکانات رفاهی برای رانندگان و کمبود باسکول باعث شده روند پذیرش کامیون ها توسط گمرک اسلام قلعه با مشکلاتی مواجه شود و این موضوع موجب تاخیر در روند پذیرش کامیون ها در مرز دوغارون شده است.

جهانخواه گفت: با توجه به تمهیداتی که در نظر گرفته شد هم اکنون حجم خروج و پذیرش کامیونها از سوی گمرک اسلام قلعه افغانستان افزایش پیدا کرده که امیدواریم این روند با سرعت بهتری ادامه یابد.

ناظر گمرکات خراسان رضوی تاکید کرد: مشکل پیش آمده از سوی گمرک اسلام قلعه افغانستان صرفا مربوط به محموله های ترانزیتی بوده و محمولات صادراتی به روز از این گمرک خارج می شود.

وی همچنین از بهره گیری از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون برای کاهش توقفها، تخلیه و بارگیری کامیونها و ترانشیپمنت کالاها خبر داد.

ارسال نظر