کد خبر 183435
A
۱۲۰۰ باند قاچاق منهدم شد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلام کشف بی سابقه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان قاچاق در سال جاری گفت: بیش از ۶ هزار میلیارد تومان از این کشفیات مربوط به قاچاق ارز بود.

قاسم خورشیدی با اعلام رشد ۱۰۰ درصدی کشفیات قاچاق در سال ۹۵ نسبت به سال قبل از آن گفت: در حالی که در سال ۹۴ ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق ۵ هزار میلیارد تومان بود این رقم در سال ۹۵ به رقم بی سابقه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در سال ۹۵ نیروی انتظامی ۹۵ هزار پرونده قاچاق در دستگاه قضایی تشکیل داد افزود: سازمان حمایت از مصرف کننده با ۱۴ هزار، گمرک با هزار و ۴۰۰ و وزارت اطلاعات با ۲۰۰ پرونده در رتبه های بعدی قرار دارند.

خورشیدی ادامه داد: از نظر ارزش بالاترین ارزش کشفیات مربوط به پرونده های وزارت اطلاعات است که عمدتاً کشف ارز قاچاق بود و بیش از ۶ هزار میلیارد تومان برآورد می شود. ارزش کشفیات کالای قاچاق نیروی انتظامی نیز بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۵ است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: همچنین سازمان حمایت از مصرف کننده نیز با ۳۰۰ میلیارد تومان و گمرگ با ۲۰۰ میلیارد تومان در رده های بعدی ارزش گذاری کشفیات کالای قاچاق در سال ۹۵ قرار دارد. در این پرونده ها در مجموع بیش از ۸۳ هزار نفر به عنوان مظنون دستگیر شده اند و پرونده برای آنها تشکیل شده است.

خورشیدی افزود: در سال ۹۵ هزار و ۲۰۰ باند سازمان یافته قاچاق کشف و متلاشی شد که نسبت به سال ۹۴ بیش از ۹۰ درصد رشد نشان می دهد. در عین حال، قاچاق گازوئیل و بنزین به صفر نزدیک شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر