کد خبر 183277
A
2
رییس اتحادیه میوه در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین خبر داد:

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: در صورت اقبال زیاد مردم برای خرید پرتقال، احتمال بالارفتن قیمت این محصول در روزهای عید وجود دارد.

اقتصاد آنلاین - محمد فیروزی؛ حسین مهاجران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص آخرین وضعیت بازار میوه در آستانه تعطیلات نوروز گفت: پیش بینی بازار میوه در عید مشکل است، به خصوص برای پرتقال که تولید و تهیه آن درسال جاری با مشکل مواجه شد.

وی افزود: پرتقال در حال حاضر از طریق واردات تامین شده است و به قیمت 3500 تومان به فروش می رسد. اما چون هنوز خرید مردم کامل نشده است، مشخص نیست مجدد نیاز به واردات این محصول وجود داشته باشد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد: در صورت نیاز به واردات این محصول از روزهای اول فروردین محموله های بعدی این میوه وارد کشور خواهند شد. البته حسب گزارش های رسیده قاچاقچیان میوه هم اکنون در مرزها مقادیر قابل توجهی میوه دپو کرده اند و در صورت راه یابی این محصولات به بازار با قیمت های بیشتری نسبت به قیمت میوه های ستاد تنظیم بازار به فروش خواهند رسید.

مهاجران تاکید کرد: مردم در بازار شب عید به گونه ای برنامه ریزی کنند که برای عرضه پرتقال بحرانی ایجاد نشود و اولویت مصرف را به سیب، نارنگی، خیار، موز و کیوی بدهند.

وی ادامه داد: قیمت سیب در غرفه های ستاد تنظیم بازار با قیمت پرتقال برابر است و موز هم به دلیل رقابتی بودن 1000 تومان از پرتقال گران تر است، که البته این نرخ در فروشگاه ها کمی بیشتر است.

اخبار مرتبط

  • ناشناس
    0 | 2

    پرتقالهای خشک وبی اب رو دستتون مانده بازار گرمی می کنید

ارسال نظر

عناوین بیشتر