کد خبر 188831
A

مدیر تلگرام مطلبی را در کانال اختصاصی خودش منتشر کرد که در آن اشاره به سرویس تلگرام صوتی و مسدود شدن آن در برخی کشورهای جهان داشت.

وی مطلبش را این‌گونه آغاز کرد: همان‌طور که شاید تاکنون همگی شنیده باشید، ما برنامه تماس تلفنی را از طریق سرویس تلگرام فعال کرده‌ایم. این برنامه، کاربردی بسیار آسان دارد و با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشینی نیز به مرور زمان بهتر از قبل خواهد شد.»

پاول دورف با اشاره به اینکه شخصا زیاد از تماس‌های صوتی استفاده نمی‌کند، نوشت:‌ زمانی که در روسیه زندگی می‌کردم عادت کردم اصلا با تلفن صحبت نکنم، زیرا احساس می‌کردم تمام مکالمات من ضبط می‌شود. این عادت بعد از ترک کشور روسیه نیز با من ماند. او در ادامه بار دیگر بر امنیت سرویس تحت نظر خود اشاره کرد و گفت حالا با وجود تماس‌های صوتی امن تلگرام، عادت استفاده از تلفنش نیز تغییر کرده است و با خیال راحت می‌تواند با دوستان و افراد خانواده‌اش صحبت کند. دورف گفت: متاسفانه، تمام کاربران سرویس ما در نقاط مختلف دنیا نمی‌توانند از این سرویس جدید به یک اندازه بهره‌مند شوند. به گزارش دنیای اقتصاد، در کشورهایی مانند عربستان سعودی، برای جلوگیری کاربران از استفاده از تماس‌های صوتی تلگرام، این قابلیت مختل شده است یا در کشورهایی مانند چین و عمان، این قابلیت به‌صورت کامل بلاک شده است.» وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که در ایران تلگرام حدود ۴۰ میلیون ایرانی عضواین شبکه‌اند، اما تماس صوتی مسدود شده است. دورف با انتقاد از واتس‌اپ، مهم‌ترین رقیب این سرویس ادامه داد: سرویس‌هایی مانند واتس اپ، اما چنین مشکلاتی درکشورهای محدودکننده ندارند. شاید دلیل آن، این باشد که واتس اپ(و شرکت مادر آن، فیس بوک) علاقه زیادی برای معامله اعتماد کاربران خود با منافع تجاری دارند.

این ادعا که واتس‌اپ نمی‌تواند به مکالمات و پیغام‌های کاربران خود دسترسی داشته باشد، دروغ محض است. در حقیقت واتس اپ می‌تواند علاوه بر گوش دادن به مکالمات و خواندن پیغام‌های خصوصی، وضعیت رمزگذاری اکانت 99 درصد کاربران خود را بدون جا گذاشتن ردی از خود، تغییر دهد. علاوه بر این، شرکت‌های دیگری مانند گوگل و اپل قادر هستند به‌صورت مستقیم به سوابق کاربران واتس اپ دسترسی داشته باشند زیرا واتس‌اپ بسیاری از کاربران را مجاب کرده که اجازه دهند پلت‌فرم‌های متفرقه از اطلاعات آنان بک آپ بگیرند. اما تلگرام بر اساس رمزگذاری End-to-End طراحی شده است که از سوی دیگر شیوه‌های امنیتی نیز پشتیبانی می‌شود و اطلاعات را به‌صورت ابری ذخیره می‌کند. روش ذخیره‌سازی که سرویس ما انجام می‌دهد، هزاران برابر بیشتر از چیزی است که شرکت‌هایی مانند گوگل، فیس بوک و اپل ادعای آن را دارند. دلیل ناراحتی و نارضایتی دولتمردان را هم حالا درک می‌کنیم. مهم نیست. مدیر تلگرام اضافه کرد:‌ این اتفاقات جدید نیست. هرچقدر که دوست دارند بلاک کنند. ما ولی قوانین خود را تغییر نمی‌دهیم و به مشتریان خود خیانت نمی‌کنیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر