کد خبر 156638
A

تازه ترین یافته های موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics نشان می دهد که سیستم عامل آندروید 87.5 درصد از بازار سیستم عامل های همراه را تسخیر کرده است.

به گزارشاقتصادآنلاین به نقل از فارس، تعداد گوشی های اندرویدی عرضه شده در سه ماهه سوم سال 2016 بالغ بر 328.6 میلیون واحد بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 2015 برابر با 10.3 درصد افزایش نشان می دهد.

در حالی که در سال های اخیر آندروید معمولا حدود 80 درصد از بازار گوشی های هوشمند را در اختیار داشته خیز تازه آن نشان می دهد iOS در رقابت با آندروید وضعیت مطلوبی ندارد.

اپل در مقایسه 45.5 میلیون واحد آیفون را روانه بازار کرده که نسبت به رقم 48 میلیون واحدی سال 2015 برابر با 5.2 درصد کاهش نشان می دهد. مجموع گوشی های عرضه شده با دیگر سیستم عامل ها یعنی بلاک بری و ویندوز فون هم در سه ماهه سوم سال 2016 بالغ بر 1.3 میلیون واحد بوده است. این رقم در سه ماهه سوم سال 2015 برابر با 8.2 میلیون واحد گزارش شده و همین امر نشان دهنده شکست مایکروسافت و بلاک بری در بازار سیستم عامل های همراه است.

عامل اصلی تداوم رشد بازار گوشی های هوشمند عرضه مدل های ارزان قیمت به خصوص در کشورهای در حال توسعه بوده، اما رقابت دهها شرکت سازنده گوشی های آندرویدی این بازار را به سمت اشباع پیش می برد و گوگل با عرضه گوشی های پیکسل به تهدیدی جدی برای دیگر شرکت ها مبدل شده است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر