کد خبر 209784
A

با وجود کاهش مصرف برق در ساعات پیک، همچنان شدت مصرف انرژی در ایران بالاست و هر چه مردم در مصرف انرژی به خصوص در ساعات پیک صرفه جویی داشته باشند، به پایداری شبکه برق کشور کمک کرده اند.

 با کاهش دمای هوا در روزهای اخیر از شدت مصرف برق در ساعات پیک کاسته شده است. میزان مصرف برق در ساعات پیک که در روز هشتم مردادماه به 55 هزار و 442 مگاوات رسیده بود و رکوردی تازه در تاریخ کشور در خصوص میزان مصرف برق به ثبت رسانده بود، در روز نهم مردادماه به 54 هزار و 599 مگاوات، در روز دهم مردادماه به 53 هزار و 62 مگاوات و در روز گذشته به 52 هزار و 248 مگاوات رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، با وجود کاهش مصرف برق در ساعات پیک، همچنان شدت مصرف انرژی در ایران بالاست و هر چه مردم در مصرف انرژی به خصوص در ساعات پیک صرفه جویی داشته باشند، به پایداری شبکه برق کشور کمک کرده اند.

ثبت پیک لحظه ای مصرف برق به میزان 52 هزار و 248 مگاوات در ساعت 15 و یک دقیقه روز گذشته در حالی بود که در زمان مشابه سال گذشته میزان مصرف لحظه ای برق 49 هزار و 350 مگاوات به ثبت رسیده بود و مقایسه این دو رقم نشان می دهد که در روز گذشته نسبت به یازدهم مردادماه سال 95، رشدی حدوداً 3 هزار مگاواتی در مصرف برق کشور رقم خورده است

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر