کد خبر 183500
A

رئیس روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به وقوع سونامی در بندر دیر گفت: خوشبختانه هیچ خطری مجتمع‌های گازی پارس جنوبی را تهدید نمی‌کند، اما با این حال تمام نیروها در آماده باش کامل هستند.

حسن نوروزی سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC)  با اشاره به وقوع سونامی در بندر دیر که صبح امروز رخ داد، گفت:بندر دیر تا مجتمع های گازی پارس جنوبی 90 کیلومتر فاصله دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمام نیروهای فازهای گازی پارس جنوبی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند ادامه داد: شرایط تولید گاز در پارس جنوبی به شکل طبیعی و عادی ادامه دارد. 

وی با اشاره به اینکه اوضاع سکوهای مستقر در دریا عادی است، تصریح کرد: هوای عسلویه هم اکنون  ابری است و هیچ خطری مجتمع‌های گازی پارس جنوبی را تهدید نمی کند.

نوروزی ادامه داد: با این حال نیروهای فعال در مجتمع‌های گازی پارس جنوبی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند تا در موقع لزوم اقدامات سریع را انجام دهند.

به گفته مسئولان شرکت ملی نفت ایران هم اکنون روزانه 550 میلیون متر مکعب گاز شیرین از مجمتع های پارس جنوبی تولید و به خطوط سراسری تزریق می شود.

وقوع سونامی در بندر دیر امروز منجر به آبگرفتگی و وقوع سیل در شهر عسلویه شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر