کد خبر 170081
A
2

با دستور وزیر نفت از امروز شرکت ملی صادرات گاز ایران به طور رسمی منحل و مدیریت صادرات گاز در شرکت ملی نفت راه‌اندازی شد.

در ادامه تغییرات جدید ساختاری در بدنه شرکت ملی نفت ایران، امروز به طور رسمی با انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران، یک مدیریت جدید تحت عنوان «صادرات گاز» در شرکت نفت راه اندازی شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بر این اساس با گذشت بیش از سه ماه از بازنشستگی علیرضا کاملی از مدیرعاملی شرکت ملی صادرات گاز ایران با انحلال این شرکت، مدیر جدید صادرات گاز شرکت ملی نفت ایران هم منصوب شد.

علی کاردر معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز با صدور حکمی «علی امیرانی» را به عنوان سرپرست مدیریت صادرات گاز ایران منصوب کرد.

با این تغییر و تحولات ساختاری در شرکت ملی نفت ایران، مقرر شده تا سایر مدیریت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران موظف به همکاری با مدیریت صادرات گاز ایران همکاری کنند.

از سوی دیگر مطابق با تغییرات جدید ساختاری قرار است مباحث مربوط به تجارت گاز ایران از مسیر خط لوله گاز توسط شرکت ملی گاز ایران و مباحث مربوط به صادرت گاز از مسیر ال ان جی توسط مدیریت صادرات گاز ایران پیگیری شود.

در همین حال بیژن زنگنه آذر ماه امسال در جمع خبرنگاران با اشاره به انحلال شرکت ملی صادرات گاز، گفته بود: شرکت صادرات گاز منحل و زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران قرار می‌گیرد چراکه به دنبال خصوصی سازی آن بودند درحالی که خصوصی سازی شرکت ملی گاز معنا ندارد به همین دلیل آن‌  را به مدیریت تبدیل کردیم تا به بخش خصوصی واگذار نشود.

وزیر نفت، تاکید کرده بود: البته بخش صادرات گاز با لوله، در زیرمجموعه شرکت ملی گاز ایران قرار می‌گیرد و فعالیت این بخش ادامه دارد.

اخبار مرتبط

 • ناشناس
  0 | 2

  اینکه در پی تمرکز گرایی هستید قدر دانی میشود.آیا اکنون نوبت بخش پالایش نرسیده است؟
  سه سال پیش طی صورتجلسه ...... مقرر فرمودید شرکت ملی مهندسی نیز به مدیریت تبدیل و همانند گذشته در معاونت پالایش ایجاد شود.لیکن با بهانه سازی و جذب پروژه های کاذب و بی ربط ( خط لوله انتقال نفت فوق سنگین که متعلق به شرکت دیگری بود ) این مهم به فراموشی سپرده شده است. آیا از نظر شما این شرکت که از سال 82 تا کنون هشت مدیر عامل تعویض نموده یک شرکت سودمند ، کارآ و قابل ادامه محسوب میشود.؟ اگر چنین است بهتر است نام آن نیز به شرکت ملی نوبتی تبدیل شود.

 • ناشناس
  0 | 0

  مگه ما نفت فوق سنگین آماده بهره برداری داریم که بخواهیم منتقل کنیم .اصلا به کجا منتقل کنیم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر