کد خبر 156676
A

نشریه «آرگوس» که از دی ماه پارسال منبع اطلاعات سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) شده است، در ماه اوت (مرداد-شهریور) چین را با دریافت ٧٤٤ هزار بشکه نفت خام، بزرگ ترین مشتری برای ایران اعلام کرد.

به گزارش مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، نشریه آرگوس اعلام کرد: صادرات نفت ایران در ماه اوت (مرداد-شهریور) ٢٠١٦ نسبت به ماه ژوئیه (تیر-مرداد) افزایش قابل توجه ٥٩٥ هزار بشکه در روز را تجربه کرد و به ٢ میلیون و ٦٠٨ هزار بشکه رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام این نشریه، واردات نفت خام چین از ایران با افزایش ١٨٠ هزار واحدی به ٧٤٤ هزار بشکه در روز رسید.

واردات نفت خام هند از ایران نیز ١٢١ هزار بشکه در روز افزایش داشت و ٦١٠ هزار بشکه در روز شد.

واردات نفت خام ژاپن و کره جنوبی از ایران در دوره یادشده به ترتیب ٢١ هزار و ١٣ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ٢٣٦ و ٢٧٨ هزار بشکه در روز رسید.

نشریه آرگوس افزایش روزانه ١٥٢ هزار بشکه ای صادرات نفت ایران به اروپا را قابل توجه دانست که در نتیجه صادرات ایران به این منطقه در ماه اوت به ٣٨٧ هزار بشکه در روز رسید.

واردات نفت خام ترکیه از ایران با افزایش روزانه ٩١ هزار بشکه ای به ١٩٤ هزار بشکه در روز رسید.

صادرات نفت خام ایران در زمان تحریم روزانه یک میلیون بشکه بود که از زمان رفع تحریم ها در دی ماه پارسال رو به افزایش گذاشت.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر