{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 305445

احیای فرصت برای سرمایه‌گذاری خارجی؛

محمدباقر نوبخت ضمن عذرخواهی از مردم و تولیدکنندگان بابت نوسان قیمت‌ها گفت: ما بابت نوسانات قیمت در مدت اخیر شرمنده مردم هستیم.

محمدباقر نوبخت - معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور - طی سفر به قزوین در جمع خبرنگاران ، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که وجود دارد، امروز توانایی آن را داریم تا از اعتبارات ریالی تأمین‌شده برای ایجاد اشتغال و تولید استفاده کنیم.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،وی افزود: به‌منظور ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای واحدهای تولیدی که در حال فعالیت هستند، پیش‌بینی لازم صورت گرفته تا بتوانیم مواد اولیه آن‌ها را از طریق تسهیلات و وجوه اداره شده تأمین کنیم.

نوبخت خاطرنشان کرد: با موافقت شورای هماهنگی و سران سه قوه برای برخی واحدهایی که فعال هستند ولی نوسانات ارزی و افزایش هزینه تولید سبب ایجاد مشکل برای آن‌ها شده، علاوه بر اعتبارات فعلی، معادل یک میلیارد دلار اختصاص داده‌ایم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور یادآور شد: از تولیدکنندگان بابت شوکی که به بازار وارد شد و برای برخی واحدها ایجاد مشکل کرد، عذرخواهی می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد تا به‌سرعت مشکلات برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه کشور ظرفیت‌های زیادی دارد که شهرک صنعتی کاسپین در قزوین یک نمونه از آن است، گفت: این ظرفیت‌ها بیانگر توانمندی ایران در تولید و صنعت است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: با توجه به مشکلات ایجادشده در کشور خوشبختانه فرصت برای سرمایه‌گذاری خارجی مهیا شده است و ما نیز حمایت می‌کنیم.

وی تأکید کرد: حضور سرمایه‌گذار فرانسوی در قزوین مصداق شرایط خوب کشور برای خارجی‌هاست و ما هم مصمم هستیم باسیاست‌گذاری اصولی و درست بتوانیم به‌سرعت همه مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کنیم.

نوبخت تصریح کرد: تولیدکنندگان و مردم مطمئن باشند که اجازه نخواهیم داد تا مشکلات تولید ادامه پیدا کند و در این راستا با کمک وزرا برنامه‌ریزی‌شده تا از نزدیک با واحدهای تولیدی در ارتباط باشیم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در پایان گفت: هیات دولت بدون تعطیلی و با کار میدانی در تلاش است تا مشکلات و موانع تولید را حل کند و به‌زودی از این مقطع عبور خواهیم کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  معذرت خواهی خشک و خالی که به درد نمی خوره، استعفا هم بدید اگه راست می گید. شماها کشورداری بلد نیستید و به حرف هیچ کس هم گوش نمی کنید.

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  از جیب ملت برای جیب دولت خخخخخخخخ

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  لطفن استعفاء دهيد فقط استعفاء

 • حمید
  ۹ ۴

  قشر ضعیف و کمیته امداد و بهزیستی تو این گرانی زیر فشار هستند. فشار شدید. با بسته حمایتی ماهانه 100 هزارت هم نمیشه جبران کرد. لطفا یارانه اقشار ضعیف را تا نفری 150 هزارت افزایش بدهید همراه سبد کالا. معذرت خواهی خشگ و خالی دردی دوا نمیکنه. لطفا اقشار ضعیف را کمک و امداد رسانی بکنید. لطفا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چیزی که ما میبینیم فقط و فقط گرونیه