{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 259872

در دیدار با بن سلمان؛

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در دیدار با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در کاخ سفید، با نسبت دادن اتهام‌هایی تکراری به ایران و با لحنی تهدیدآمیز گفت: خواهید دید که چه تصمیمی درخصوص برجام خواهم گرفت.

به گزارش سی ان بی سی، ترامپ در این رابطه افزود: موعد تصمیم‌گیری درخصوص توافق ایران در پیش است و شاید تنها یک ماه یا کمی بیشتر باقی مانده باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، وی مدعی شد: ایران رفتار شایسته‌ای با خاورمیانه و دنیا نداشته است. اتفاق‌های بد بسیاری در این کشور رخ می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 12 مه (22 اردیبهشت) فرصت دارد تا در رابطه با تداوم تعلیق تحریم های ایران تصمیم گیری کند و این در شرایطی است که وی این اقدام را منوط به تحقق خواسته های گزاف خود کرده است.

ترامپ: خواهید دید در مورد برجام چه می‌کنم

مقام های کشورمان بارها تاکید کرده اند که تداوم اجرای مفاد برجام تنها به پایبندی کامل آمریکا به تعهداتش بستگی دارد و ایران پای میز مذاکره مجدد نخواهد نشست.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از صحبت های روز سه شنبه خود در دیدار با بن سلمان، به قراردادهای هنگفت تسلیحاتی پرداخت و گفت: عربستان سعودی تجهیزات بسیاری از ما می‌خرد و افراد بسیاری به ساخت آن‌ها اشتغال دارند.

ترامپ که پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، از عربستان سعودی به عنوان یک «گاو شیرده» نام برده بود، ادامه داد: این کشور بسیار ثروتمند است و آن‌ها قرار است بخشی از ثروت خود را در قالب ایجاد اشتغال و قرارداد خرید بهترین تجهیزات نظامی دنیا، به ما بدهند.

رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه گذشته در نخستین سفر خارجی خود به عربستان سعودی، قراردادی نظامی و تسلیحاتی به ارزش 110 میلیارد دلار با مقام های این کشور امضا کرده بود.

بخشی از این توافق مربوط به فروش تجهیزات و جنگ افزارهای تهاجمی به ریاض است که از سه سال پیش با تجاوز نظامی به یمن، آن را به خاک و خون کشیده و هزاران انسان بیگناه را به کام مرگ فرستاده است.

ارسال نظر