کد خبر 209832
A
از سوی سیدحسن الحسینی رئیس اتاق فکر "حمد" عنوان شد:

رئیس شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت"حمد" با بیان اینکه رئیس جمهوری در تشکیل کابینه دولت دوازدهم به قضاوت مردم بیش از هر چیزی اهمیت می دهد، گفت: روحانی می داند که قضاوت امروز مردم همان قضاوت تاریخی آینده خواهد بود.

«عیسی قبادی» روز دوشنبه در نشست خبری شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت"حمد" افزود: این ستاد به عنوان یک تشکل حامی دولت تا پایان کار دولت به همراهی و حمایت خود ادامه خواهد داد و جایی که دولت امکان حضور ندارد، وظیفه دارد که به دولت کمک کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از وکیل ملت، قبادی اظهار داشت: آگاه سازی و توانمند سازی مردم برای مشارکت در همه عرصه ها از رسالت های بزرگ این مجموعه خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: معتقد هستیم که اگر نخبگان خانه نشین شوند، پوپولیسم (عوام گرایی) شکل می گیرد و این خطر بزرگی برای انتخابات 1400 خواهد بود. دولت برای این که مخاطرات خود را کم کند، باید با رویکرد اجتماعی به مردم تکیه کند چرا که مردم می توانند دولت را از چالش های مهم نجات دهند.

رئیس ستاد حامیان مردمی روحانی تاکید کرد: این ستاد در کنار سایر ستادها و تحت راهبری ستاد مرکزی حسن روحانی فعالیت داشته و موفقیت را از آن مردم می داند و معتقد است که نقش ستادها در این دوره از انتخابات بسیار چشمگیر بوده است.

قبادی شکل دادن به کابینه دست پاک با تدبیر و امید بخش برای مردم، در کانون توجه بودن نیاز به تغییر در کابینه، داشتن مشی اصلاحیه اعتدالی کلیت کابینه و داشتن راهبردها و سیاست های معطوف به حل مشکلات را از ارزش های دولت دوازدهم بر شمرد و تصریح کرد: داشتن برنامه برای کاهش شکاف های اجتماعی و اقتصادی و برنامه سریع و زود بازده در حوزه اقتصادی از انتظارات این ستاد از دولت دوازدهم است.

قبادی همچنین تقویت و اقتدار داخلی مبتنی بر مردم برای تولید امنیت و منافع ملی، استفاده از مشارکت و همبستگی مردم و توانمند سازی لایه های پایین جامعه برای مشارکت و امتداد سیاست خارجی و تنش زدایی و تعامل سازنده با جهان را از دیگر ارزش های مهم دولت دانست و افزود: تقویت شبکه ای و ساماندهی حوزه رسانه ای دولت و استفاده شایسته از جوانان و زنان در عرصه های مدیریتی کشور هم از ارزش های دولت آینده است.

وی مقبولیت در بین متخصصین و بدنه وزارت مربوطه، دارا بودن برنامه های کارآمد برای حوزه تحت مسئولیت متناسب با خواست مردم را از ویژگی های لازم برای وزرا دانست و تاکید کرد: فارغ بودن خود و نزدیکان از هر گونه فعالیت اقتصادی غیر مرتبط با وزارت مربوطه و اراده کافی برای مبارزه با انواع فساد در حوزه تحت مسئولیت خود از جمله ویژگی های لازم برای وزراست.

قبادی خاطر نشان کرد: همه گروه ها و جریان های حامی دولت در انتخاب وزرا می توانند مشورت بدهند، اما شایسته نیست دولت را در معذوریت قرار داد چرا که رئیس جمهوری مقابل 24 میلیون رای پاسخ گو است و باید مطالبات مردم را پاسخ دهد.

الحسینی:شخص رئیس جمهور و دولت کنونی مقبولیت مناسبی در بین متخصصان دارد

دکتر الحسینی رئیس اتاق فکر شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت"حمد" هم ضمن تقدیر از مردم برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و فعالان ستادهای انتخاباتی حسن روحانی، اظهار کرد: ستاد حامیان مردمی دولت از ماه‌های پیش از انتخابات ایجاد شد و پیوسته در جهت اطلاع رسانی درباره عملکرد دولت و ایجاد همبستگی میان حامیان آن عمل کرد که منجر به تاسیس شوراهای حامیان مردمی دولت شد تا کار ساماندهی خود را انجام دهند و فضا را برای تقویت حضور مردم در انتخابات فراهم کنند

دکتر الحسینی با اشاره به اقدامات مثبت و دستاوردهای دولت در دوره اول تصریح کرد:شخص رئیس جمهور و دولت کنونی مقبولیت مناسبی در بین متخصصان دارد.

رئیس اتاق فکر و عضو شوای سیاستگذاری "حمد" در عین حال خاطرنشان کرد: در دولت اول برخی به دلایل مختلف حاضر به تغییر مدیران میانی غیر همسو نبودند که امیدواریم در این دولت شاهد رفتن این افراد باشیم.

وی با اشاره به روند تعیین کابینه، ضمن یادآوری شعارها و وعده های دولت گفت:قطعا دکتر روحانی افراد و شخصیت هایی را برای کابینه انتخاب می کند که به شعارها و وعده های داده شده وفادار باشند.

الحسینی در عین حال تصریح کرد:از احزاب و گروه ها می خواهیم شان و جایگاه دولت را حفظ کنند و از وارد کردن فشارهای بی دلیل بپرهیزند و شخص رییس جمهور را تحت فشار قرار ندهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه و چشم اندازهای حامیان مردمی دولت گفت:"حمد" برای مقطع انتخابات نیست و ما مصریم که بسترهای فعالیت را برای افزایش مشارکت مردمی ایجاد نماییم و به دولت در تحقق وعده هایش کمک نماییم.

ستاد مردمی حامیان دولت، لیست پیشنهاد خود برای کابینه آینده را به روحانی ارائه کرده است

عضو شورای سیاست‌گذاری ستاد حامیان مردمی دولت (حمد) گفت: ما لیستی را به عنوان «لیست مشورت» به آقای روحانی ارائه کرده ایم که منطبق به بازخوردهایی است که از بحث درباره کابینه دوازدهم در میان حامیان آقای روحانی مطرح شده بود و امیدواریم نظرات پیشنهادی ما مورد توجه رییس جمهوری قرار گیرد.

داریوش قنبری عصر امروز در نشست خبری اعضای این ستاد با اهالی رسانه با بیان اینکه ما به عنوان ستاد مردمی آقای روحانی فعال بودیم اما بعد از انتخابات بحث ستاد موضوعیتی ندارد که به آن بپردازیم، گفت: ما تصمیم گرفتیم که به عنوان یک تشکل مردمی حمایت خود را از آقای روحانی به انتخابات محدود ندانیم و همچنان حمایت خود را در این زمینه ادامه دهیم.

وی افزود: ما لیستی را به عنوان لیست مشورت به آقای روحانی ارائه کرده ایم که منطبق به مطالبات مردمی و نیز بازخوردهایی است که از بحث درباره کابینه دوازدهم در میان حامیان آقای روحانی مطرح شده بود و امیدواریم نظرات پیشنهادی ما مورد توجه آقای روحانی هم قرار گیرد.

قنبری با بیان اینکه امروز اخباری از وزرای موفق دولت منتشر می شود که ظاهراً نمی خواهند کار خود را در دولت بعدی ادامه دهند که امیدواریم درست نباشد اما به هر حال سعی ما بر این بوده که افرادی را پیشنهاد دهیم که انتظار جامعه را درباره یک کابینه جوان‌تر برآورده کند.

وی با بیان اینکه در لیست پیشنهادی ما به دولت، حدوداً ۵۰ درصد تغییر در کابینه فعلی در نظر گرفته شده، اظهار کرد: ما در این زمینه سهم زنان را هم برای حضور در کابینه در نظر گرفته ایم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلاش برای پرورش نیروی انسانی متخصص و همسوی با این دولت یکی از وظایف تشکل‌های حامی دولت است و یکی از قابلیت‌های تشکل‌های سیاسی نیز کادرسازی است اما از آنجا که احزاب در کشور ما چندان قدرتمند نیستند این کارکردها را به اندازه کافی پوشش نمی دهند.

قنبری ادامه داد: احزاب ما البته تا حدود زیادی در تولید اندیشه فعال بوده‌اند اما در زمینه پیشبرد این اندیشه ها چندان موفق نبوده‌اند ولی ما در ستاد حامیان مردمی دولت به دنبال همین هستیم که کار کادرسازی و تدوین برنامه های لازم و منطبق بر ویژگی‌های احزاب را پیگیری کنیم و نهایتا بتوانیم از طریق نخبگان و کادر موجود، نیازهای خود را در زمینه کادرسازی برای آینده پاسخ دهیم.

قنبری تاکید کرد: ما به دنبال ادامه اندیشه‌ای که امروز در دولت وجود دارد، هستیم و می خواهیم تلاش های خود را تداوم دهیم تا دیگر به گذشته باز نگردیم و شاهد آنچه که در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۲ رخ داد، نباشیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر