کد خبر 163893
A
3
اختصاصی/ پس از ضرر چند میلیارد تومانی؛

برخی میلیاردرها و تیریلیاردهایی که در دوران محمود احمدی نژاد به ثروت و مکنت رسیده اند، شاید گمان کنند که هرکاری که بخواهند می توانند انجام دهند!

 بدهی چند هزار میلیاردی بانکی تنها گوشه ای از اقدامات این بزرگ مردان است. وقتی هم کارخانه ای یا ملکی بابت بدهی بانکی از آنها گرفته می شود، با هزار و یک بهانه و ادا و اطوار می خواهند کار آن کارخانه را به تعطیلی بکشانند. نمونه اش هفته پیش در عجب شیر رخ داد.

وقتی یک شخص بدون حکم قضایی به خود اجازه می دهد برق یک کارخانه فولاد را قطع کند که چند میلیارد ضرر و زیان به کارخانه می رساند، دیگر چه می توان گفت؟ آیا این افراد باید اینقدر در مناطق مختلف کشور قدرت داشته باشند که حتی بانکها هم جرات نکنند با وی برخورد کنند؟

همین شخص، چندی پیش، با خرید یک کارخانه در همین استان اقدام به اخراج کارگران و ساخت و ساز تجاری در زمین کارخانه کرده بود، امری که اقتصاد آنلاین در گزارشی جداگانه به آن هم خواهد پرداخت.

حالا داستان فولاد عجب شیر را بخوانید تا ببینید عجب ثروتمندان قدرتمندی در جای جای این مملکت سر برآورده اند و هرگونه که بخواهند جولان می دهند!

اواخر هفته گذشته بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مالک سابق کارخانه فولاد عجب شیر با ادعای اینکه مالکیت برق کارخانه در اختیار اوست، اقدام به قطع برق کارخانه کرده و روند فعالیت این کارخانه را با مشکل روبه رو کرد،  برق کارخانه قطع شد و تصمیم گیری در این باره به جلسه برق منطقه ای در روز سه شنبه هفته جاری موکول شد اما حالا شنیده می شود که با پادر میانی دادستانی پس از رفع مشکلات فنی برق کارخانه مجددا وصل می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین؛ مجتمع فولاد عجب‌شیر در سال 94 به علت نبود نقدینگی و تامین نشدن سرمایه در گردش تعطیل شده بود  اما با تحویل آن به شرکت گسترش خدمات آتیه‌اندیشان سپهر شرق فعالیت آن مجددا از سر گرفته شد.

این کارخانه پیشتر متعلق به "م . ز" بود که به علت بدهی بانکی به بانک سامان واگذار شد. اما ظاهرا بر سر اختلافاتی که بین مالک سابق و سهامداران جدید کارخانه فولاد عجب شیر وجود داشت، اواخر هفته گذشته برق این کارخانه قطع شد در پی آن صدمات بسیاری به روند تولید و همچنین دستگاه های موجود در کارخانه وارد شد.

 برآوردهای اولیه نشان از آن دارد که در جریان این قطعی برق  این کارخانه بیش از ٢ میلیارد تومان ضرر کرده است.

پیگیری سهامداران کارخانه از طریق مراجع قضایی

 در این باره بزرگی مدیرعامل کارخانه فولاد عجب شیر در پاسخ به سوال اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا مالک سابق دست به چنین اقدامی زده؟ گفت:  همه چیز از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.

تعیین تکلیف برق کارخانه در جلسه برق منطقه ای

سید شمس الدین مراثی، فرماندار عجب شیر نیز با بیان اینکه مالک سابق با ادعای مالکیت نسبت به برق کارخانه دست به این اقدام زده ، اضافه کرد:بنا شده وضعیت برق کارخانه در جلسه روز سه شنبه برق منطقه ای مشخص شود.

وی همچنین وی با رد این موضوع که چنین حرکتی از سوی یکی از مالکان این کارخانه با نظر دادستان شهرستان صورت گرفته است، افزود: به هیچ وجه دادستان در این خصوص چنین حرکتی را قبول ندارد ولی اینکه موضوع مالکیت برق این واحد صنعتی را هم دادستان و هم برق منطقه ای تایید می کنند.

نیازی به پیگیری رسانه ای نیست!

فلاحی، رییس اداره کار عجب شیر نیز در واکنش به پاسخ به سوال اقتصاد آنلاین با تاکید بر اینکه نیازی به پیگیری رسانه ای در این زمینه وجود ندارد، تاکید کرد: مسوولان منطقه موضوع را حل و فصل می کنند، شما زحمت نکشید!

برق کارخانه به زودی وصل می شود

در این راستا یک مقام مسوول در دادستانی عجب شیر نیز با بیان اینکه این اقدام از سوی مالک  سابق کارخانه با مجوز دادستانی صورت نگرفته و دادستانی به هیچ وجه چنین مجوزی را صادر نکرده است، خاطرنشان کرد:دو طرف در جلسه ای که با حضور دادستانی انجام شد اقدام به مصالحه کردند و با رفع مشکلات فنی برق کارخانه مجددا وصل خواهد شد.

  ظاهرا بنا شده سایر مشکلات بین طرفین در دادگاه حل شود و دادگاه نسبت به شکایت طرفین رای صادر کند.

اخبار مرتبط

 • علی
  5 | 6

  درود بر همان م.ز که برای هزاران نفر ایجاد اشتغال کرد . اگر هم پولی با رانت بدست آورد در همین منطقه سرمایه‌گذاری کرد و به خارج از کشور نبرد.

 • مهدی شکوریان
  0 | 5

  باسلام وعرض خسته نباشید .بنده بعنوان پیمانکار غذا ان مجتمع اعلام میدارم که طول مدت ۱۰سالی میشود که در این مجتمع ها افتخار همکاری با ۵۰نفر نیروی انسانی هستم .وجالب اینجاست که طی استنادهای که دارم بعد از تحویل دادن م-ز به سهماداران جدید الان بمدت ۲سال هستش که از بابت پخت وتوزیع غذای پرسنل آن مجتمع بمبلغ ۴۸۰میلیون تومان طلبکار میباشم.که بعد از طی جلسات متعدد با مالکین م-ع انجام شدو با طی گذشت ۹ماه بعدکارخانه فوق ، توسط شرکتی که از طرف بانک سامان بنام سپهر شرق معرفی شد تحویل واقدام به راه اندازی دوباره گردید وطی مراسمی که با حضور مسولین شهری ومعاونت حقوقی بانک ومدیران معرفی شده شرکت نامبرده افتتاحیه بعمل امد .که چگیده ای از مطالبی که سخنرانان داشتن ما میدانیم که مدیریت قبلی بدهی های بجا گذاشتن ورفتن که اجازه بفرمایید بعد از سه ماه راه اندازی واقدام تولید کارخانه دست به پرداخت بدهی ها مینمایم .الان بنده ۵ماه هم با مدیریت جدید همکاری نموده ولی متاسفانه زمانی که ادعای دریافت طلب گذشته ام شدم متاسفانه اقدام وحرفی حسابی که بهم دادن اولا فرمودن به ما ربطی نداره دوما شما تصمیم بگیرید یا با مجتمع های م-ز همکاری بکنید یا با مجموعه ما.الان شما قضاوت بکنید آیا مشکل تولید کارخانجات ما با این چنین مدیرانی رو بهبود هست .درضمن بجای ما که از منطقه بودیم وبا ۱۲نفر نیروی انسانی کار میکردن بیکار واز منطقه مازندران (شمال)از فک وفامیل خودشون بکار گذاشتن .......الان شما قضاوت کنین این چنین اقدامات این مدیران جهادی مارو....مگر خدای این ۱۲نفزی که در آن مجتمع عرق پیشانی ریخته بودن این بود ...

 • ناشناس
  0 | 5

  توروخدا شما نظر ما بینواها رو پخش بکنید تا شما سببی شوید طلبی که دوساله پول غذای مصرفیشون رو نمیدن وچشمان چندین فرزند کارگر آشپزخونه گریان کردن .مقصر واقعی واقعا کیست .جواب اینها رو کی میخواد بده...خواهشن این موضوع رو چاپ کنید خدا رو خوش میاد .عاجزانه خواهش میکنم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر