کد خبر 156670
A
3
بازگشت به کشور و شروع به کار ۳۴۵ متخصص

دکتر روحانی با تاکید بر اولویت اشتغال برای کشور؛ توسعه گردشگری، احیای روستاها با استفاده از جاذبه‌های گردشگری و تقویت صنایع دستی را از فرصت‌های مهم برای تقویت اشتغال در کشور دانست و ریاست جدید این سازمان را به بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها توصیه کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رییس‌ جمهوری در جلسه روز یکشنبه هیأت دولت با تبریک و آرزوی توفیق برای سرکار خانم احمدی‌پور به عنوان رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، انتصاب ایشان را گامی در جهت تحقق سیاست‌های دولت درخصوص اعطای فرصت بیشتر به بانوان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی کشور دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: زمینه‌سازی برای مشارکت مؤثر زنان در مسئولیت‌های مدیریتی یک ضرورت است.

دکتر روحانی با تأکید بر اهمیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان سازمانی با مسئولیت‌های متنوع، اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شاهد استمرار توفیقات دوره مدیریت آقای سلطانی‌فر باشیم.

رییس‌جمهوری بازگرداندن چهار مجموعه از اشیاء با ارزش میراث فرهنگی به داخل کشور، ثبت پنج مورد از آثار فرهنگی کشور در یونسکو، توسعه هتل‌سازی و گردشگری و واگذاری اماکن به بخش خصوصی را از جمله دستاوردهای ارزشمند این سازمان در سال‌های اخیر عنوان کرد.

دکتر روحانی با تاکید بر اولویت اشتغال برای کشور؛ توسعه گردشگری، احیای روستاها با استفاده از جاذبه‌های گردشگری و تقویت صنایع دستی را از فرصت‌های مهم برای تقویت اشتغال در کشور دانست و ریاست جدید این سازمان را به بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها توصیه کرد.

در ادامه جلسه، اعضای دولت گزارش معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور و بنیاد ملی نخبگان درخصوص «وضعیت حضور آحاد اجتماعات نخبگان در کشور» را مورد بررسی قرار دادند.

بنیاد ملی نخبگان گزارشی از چگونگی اجرای طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم، به هیات وزیران ارایه کرد.

مخاطبان این طرح شامل دانش آموختگان دوره دکتری و اساتید از یکی از 400 دانشگاه برتر دنیا و همچنین متخصصان و کارآفرینان فعال در یکی از موسسات شاخص علمی و فناوری یا شرکت‌های دانش‌بنیان خارجی هستند.

هدف اصلی این طرح ایجاد ساز و کاری جهت بهره‌مندی از دانش و تجارب ارزشمند دانشمندان و متخصصان ایرانی غیرمقیم در قالب برنامه‌هایی همچون پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، اساتید مدعو و معین، فعالیت‌های فناورانه و برگزاری سخنرانی و کارگاه تخصصی با تأکید بر مدل چرخش مغزها تعریف شده است.

به موجب اجرای این طرح تاکنون 345 متخصص طی 18 ماه گذشته به کشور بازگشته و شروع به کار کرده‌اند که 120 نفر از آنها در سه ماه گذشته بازگشته‌اند.

بر این اساس 303 نفر از تسهیلات پسا دکترای و نظام وظیفه، 13 نفر استاد مدعو، 15 نفر از فرصت مطالعاتی استفاده کرده‌اند و 14 طرح فناورانه ارایه شده است که در این میان 41 نفر از 10 دانشگاه برتر، 139 نفر از 100 دانشگاه برتر، 115 نفر از 200 دانشگاه برتر و 50 نفر از 400 دانشگاه برتر دنیا بوده‌اند.

 در ادامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، گزارشی از بدهی سود سهام شرکت‌های دولتی را که توسط خزانه داری کل کشور به تفکیک وزارتخانه‌های ذی‌ربط و شرکت‌های مربوط تنظیم شده است به استحضار اعضای دولت رساند.

همچنین در ادامه جلسه، دولت به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مغولستان درخصوص همکاری در زمینه قرنطینه دام و خدمات دامپزشکی اقدام نماید.

هیات وزیران همچنین با تصویب موافقتنامه همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین موافقت کرد.

صدور مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت های فدراسیون روسیه، جمهوری آذربایجان، جمهوری قزاقستان و ترکمنستان، از دیگر مصوبات این جلسه  هیات دولت بود.

هیات دولت همچنین با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی برای استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی موافقت کرد.

 

اخبار مرتبط

 • مردمپرست
  0 | 0

  (( اعلامیه حمایت از ارزش پول ملی ))

  (ارزش پول ملی.... حق مسلم ماست......کاهش ارزش پول....ظلم بر این ملت است)

  کلید حل مشکله, فقر و گرانی .......در حمایت از ارزشه, پول ایرانی

  بی ارزش ترین پول دنیا, ریال ایرانی شد ...بلاخره در دنیا اول شدیم ....

  عصرایران - قیمت دلار در سال 1384 ، زمانی که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شد و دولت را تحویل گرفت ، 902 تومان بود و (صبح روز دهم مهر1391) به مرز 3000 تومان رسید , این در حالیست که هر دلار در سال 1357 که 7 تومان بود, بعد از گذشت بیش از 25 سال در سال 1384 به 902 تومان رسیده بود یعنی با رشد بیش از 129 برابری ......!!!
  این اعداد نشان می دهند, از سال 1384 , دلار در این سال ها بطور باورنکردنی به یکباره دوباره در سال 1391 حدود 3.3 برابر شده و به همین میزان نیز از ارزش پول ملی کاسته شده است...!!!
  همچنین زمانی که احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور سوگند خورد که "درحراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور(( جان و مال و ناموس )) از هیچ اقدامی دریغ نورزد" (اصل 121 قانون اساسی) و بر روی صندلی ریاست جمهوری نشست ، هر قطعه سکه بهار آزادی 96 هزار تومان بود ولی امروز یک میلیون و 160 هزار تومان است که افزایشی قریب به 13 برابری را نشان می دهد.*

  تازه ترین نرخ برابری ارزهای مختلف اعلام شده توسط صندوق بین المللی پول نشان می دهد ریال ایران در برابر دلار کم ارزشترین پول در بین کشورهای محاسبه شده است.
  به گزارش جهان، در گزارشی که صندوق بین المللی پول از نرخ برابری ارز کشورهای مختلف اعلام کرده است ریال ایران در بین کشورهای مختلف جهان در برابر دلار آمریکا بی ارزش ترین پول می باشد.

  این در حالی است که در چند سال گذشته خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده بود، ریال ایران دهمین پول کم ارزش دنیاست. بر اساس آن گزارش در سال ۲۰۰۵ میلادی هر دلار آمریکا برابر ۸ هزار و ۷۶۴ ریال بود، کم ارزش ترین پول خارجی در برابر دلارآمریکا لیر ترکیه بود که هر دلار آمریکا بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیر ترکیه ارزش داشت.
  بدین ترتیب ریال ایران در فاصله ۶ سال به کم ارزش ترین پول جهان در برابر دلار آمریکا تبدیل شده است.....
  حال,حفظ ارزش پول ملی, در کشور ما وظیفه کیست..!؟؟؟
  مردم عزیز ایران بیدار شوید و از ارزش پول ملیتان در مقابل دلالان بانکی و دلار فروشان غارتگر دفاع کنید و جلوی کاهش ارزش پول ملی تان که قدرت خریدتان است,را بگیرید... کاهش ارزش پول مساویست با تورم ,گرانی و فقر و فهشا و فشارهای مالی و هزاران بدبختی دیگر...... لطفاً, آگاه و بیدار شوید,

  ارزش پول ملی ...حق مسلم ماست.....کاهش ارزش پول.....ظلم بر این ملت است.

  کلید حل مشکله,فقر و گرانی..........در افزایش ارزشه, پول ایرانی

  مردم لطفاً حمایت و همت کنید.....

 • محسن
  0 | 1

  آقای روحانی حمایت از گردشگری خوبه ولی بعد از تولید ملی

 • حسین
  0 | 0

  ساخت پارک جنگلی - پارک آبی

ارسال نظر

عناوین بیشتر