{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 265222

سید محمد بطحایی در نامه ۲۱فرودین ماه خطاب به معاون اول رئیس جمهور، نوشت: پرداخت‌های تا ۶برابر خارج از احکام کارگزینی، عامل تبعیض بین معلمان و سایر کارکنان دولت شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وزیر آموزش و پرورش در نامه 21 فرودین ماه خطاب به معاون اول رئیس جمهور، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل نارضایتی در میان کارکنان دولت، وجود نابرابری‌های عدیده در نظام پرداخت‌های مستمر و غیرمستمر است که متأسفانه به دلایل مختلف با صدور مجوزهای مختلف این فرآیند رو به تزاید است.

بر اساس مجوزهای موردی که در سال‌های گذشته صادر شده است، در کنار منابع و درآمدهای اختصاصی برخی دستگاه‌های اجرایی به ویژه شرکت‌های دولتی، تبعیض آشکاری را در بین کارکنان دولت به وجود آمده که نارضایتی و کاهش کیفیت کار را در پی داشته است.

تفاوت در دریافتی‌های مستمر برخی دستگاه‌های اجرایی تا 2.5 برابر بوده و در برخی موارد که در احکام کارگزینی نیز ثبت نمی‌شود تا 6 برابر می‌رسد.

مجوزی که اخیراً برای سازمان امور مالیاتی کشور از سوی شورای حقوق و دستمزد صادر شده است علی‌رغم آنکه بنده در جلسه مربوط مخالفت خود را با ذکر مصادیق و تبعات آن مطرح کردم، فشار فراوانی را به دستگاه‌های اجرایی به ویژه وزارتخانه متبوع وارد ساخته است.

در همین رابطه اخیراً نامه‌ای از سوی یکی از وزرای محترم خطاب به حضرت عالی در فضای مجازی منتشر شده است که با پی‌نوشت حضرت عالی اینگونه تلقی شده است که سایر دستگاه‌ها نیز درصدد افزایش فوق‌العاده‌های مذکور هستند و آموزش و پرورش با سکوت به این تفاوت‌ و نابرابری در دریافتی‌های کارمندان رضایت داده است؟!

حضرت عالی مستحضرید چنانچه وضعیت درآمدی دولت، امکان افزایش حقوق و مزایای کارکنان را داشته باشد، حتماً و حتماً اولین گروهی از کارمندان که همواره به دلیل فقدان اعتبارات کافی هیچ‌گاه از پرداخت‌های خدمات رفاهی، اضافه‌کار، حق ایاب و ذهاب و غذا و ... برخوردار نبوده‌اند و تبعیض آشکاری بین آنها و برخی کارکنان دیگر دستگاه‌ها وجود داشته است، معلمان شریف و صبور می‌باشند و در صورتی که گشایشی در بودجه عمومی دولت حاصل شود، این گروه در اولویت خواهند بود.

بدین وسیله خواهشمندم با توجه و تأکید مستمر حضرت عالی در برقراری استقرار نظام عادلانه پرداخت‌ها مقرر فرمایید کارگروهی مشتمل از نمایندگانی از وزرای محترم و اعضای شورای حقوق و دستمزد، نظام‌نامه‌ای را برای کاهش نابرابری در پرداخت‌های مستمر و به ویژه غیرمستمر کارکنان دولت تهیه و عنداللزوم به تصویب هیأت وزیران برسد.

متن نامه را در تصویر زیر مطالعه کنید.

13970129001055_PhotoL

ارسال نظر

 • فریبا حبیبی
  ۱۵ ۱۴

  چرا هیچ وقت ساعت کاری معلمان با سایر کارمندان مقایسه نمیشود که در هفته نصف ساعت کاری سایر کارمندان است و تعطیلات نوروزی و تابستانی هم دارند و نصف سال بیکارند و حقوق هم میگیرند

  • ناشناس
   ۲ ۳

   چی به تو میرسه

  • ناشناس
   ۳ ۰

   این دو قابل مقایسه نیستند برا معلمان فرق میکنه مث اساتید دانشگاهه برا اساتید بردن بالا برا معلمان نه

  • سید حسین حسینی
   ۷ ۱

   ما معلمین هم حاضریم ساعات کارمان افزایش یابد ولی حقوقی بگیریم که لااقل چشممان ببیند .اگر ناراحتید بنده به شخصه حاضرم جای خود را با شما عوض کنم.
   من فقط سوالم این است که معلم اگر حقوق خوبی میگیرد چرا باید تا پاسی از شب در آژانس کار کند .شما از 10 نفر تاکسی دار بپرس شغلت چیه ؟حداقل نصفشون معلم هستن .چرا تا حالا یه بانکی ندیدین که راننده تاکسی باشه؟ یا یه کارمند مالیات ؟
   لطفا کمی منطقی تر باشیم.

  • ناشناس
   ۵ ۰

   کار معلمی با شغل کارمندی متقاوت است

  • مریم
   ۵ ۲

   ساعت کاری معلمان هر چقدر باشه، ساعت کاری مفیده، معلم نمیتونه 20-30 تا بچه رو ول کن به امون خدا مثل کارمندا بشینه به غیبت و مگس پروندن. کارمندا دارن حقوق هیچ کار نکردن رو میگرن

 • ناشناس
  ۵ ۴

  اقتصاد انلاین چرا ضد معلمهایی ومیسیجهای ضد معلمها و میزاری

 • عبدا..ه
  ۱ ۰

  با سلام همه معلمین اعتقاد دارند که همه مردم ایران و مخصوصا کارمندان دولت لایق بهترین ها هستند اگر بعضی کارمندان حقوق با لاتری می گیرند نوش جا نشان خدارا شکر که به آنها می رسند واز امکانات بر خوردارند این باعث تفرقه بین ما نشود که خیلی ها خوشحال می شوند اما خدایی در بلاد کفر حرف اول رامعلم می زند از هر لحا ظی فراموش نکنیم که همه ما مد یون معلمان خود هستیم

 • علی 1376
  ۴ ۱

  اصلا معلمی قابل مقایسه با هیچ شغلی نیست. سر کله زدن با بچه مردم سخت ترین کاره... دوتا بچه رو بزور میشه کنترل کرد حالا فکر کن 30 تا به رو بخای کنترل کنی!

  اینایی که میگن چرا تعطیلاتشون زیاده و فلان فلان... نصف کارمندای دولتیم کارشون فقط کاغذ بازیه مگه بیشتره؟ پاداششونم گاهی اوقات بیشتر از معلمی هست! معلما بیشتر حقشون باشه کمتر نیست .. اموزش پروش رو باید بیشتر از اینها رسیدگی کنن بهش

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حالا نتیجه ای هم داره؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کارمندان در روز بیش از یک ساعت کار ندارند ولی معلمان یک ساعت ونیم با چهل نفر دانش اموز سروکار دارد و کارمندان باسیستم سروکار دارند در ادارت کارمند همیشه نشسته به ارباب رجوع جواب میدهد ولی در کلاس درس وتدریس اینطور نیست