کد خبر 177292
A
1
هشدار؛ وجود ۱۰میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه‌نامه در کشور

طرح ملی بخشودگی جرائم دیر کرد بیمه شخص ثالث موتوسیکلت ها، از اول اسفند آغاز می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، صندوق تامین خسارت های بدنی در راستای حمایت از راکبان موتورسیکلت فاقد بیمه نامه شخص ثالث با اجرای طرح ملی بخشودگی جرائم به آنها عیدی میدهد.

علی جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی با ابراز نگرانی از وجود ۱۰ میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه نامه شخص ثالث در حال تردد در کشور گفت: ۲۰ برابر بودن ریسک استفاده از موتورسیکلت نسبت به خودرو و آمار بالای تصادفات آنها یکی از دغدغه های رئیس کل محترم بیمه مرکزی بود که می توان امیدوار بود با اجرای این طرح بتوانیم این آمار را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

وی افزود: این طرح از اول اسفند امسال آغاز می شود، متقاضیان می توانند با مراجعه به تمام شرکت های بیمه از این تسهیلات بهره مند شوند.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی با توجه به اهمیت بیمه شخص ثالث به ویژه برای راکبان موتور سیکلت گفت: امیدوارم هموطنان عزیز از این فرصت ایجاد شده بهره کافی را ببرند و با خرید این بیمه نامه، از تبعات حوادث رانندگی که خود و خانواده آنها و زیان دیدگان را تحت تاثیر قرار می دهد، بکاهند.

جباری با اعلام اینکه در این طرح ۱۰۰ درصد جرائم معادل حق بیمه یک بیمه نامه کامل(حدود ۲۳۰ هزار تومان) بخشوده می شود افزود: در صدد هستیم حق بیمه این نوع بیمه نامه را نیز کاهش دهیم اما در حال حاضر موتورسواران با روزانه ۵۰۰ الی۷۰۰ تومان می توانند بیمه شخص ثالث را خریداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: در راستای اجرای این طرح، تعاملات خوبی نیز با پلیس راهور صورت گرفت تا تسهیلاتی در اختیار موتورسیکلت سواران فاقد گواهینامه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

  • ناشناس
    0 | 2

    موتورسواران اکثرا گواهینامه ندارند که بخواهند بیمه نامه داشته باشند

ارسال نظر

عناوین بیشتر